Haberler

PMGC 2021 Finalleri daveti BGIS kazananına verilecek

Tencent, bugün bir e-postada, Battlegrounds India Series (BGIS) 2021’in galibinin PUBG Mobile Global Championship (PMGC) 2021 büyük finallerine doğrudan davetiye alacağını açıkladı.

PMGC büyük finalleri 21-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Hindistan davetinin yanı sıra, PMGC lig finallerinden sırasıyla doğu ve batı için en iyi dokuz ve altı takım yer alacak. Lig finalleri 22-24 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

BGIS kazananı ile 16 takım PMGC 2021 büyük finallerinde dünya şampiyonu unvanı için yarışacak. Tencent’in espor direktörü daha önce Dot Esports’a PMGC finallerinin bir “yarı LAN” etkinliği olarak gerçekleşeceğini söylemişti. Bu, ping farklılıklarını ortadan kaldırmak için yalnızca belirli sayıda takımın farklı bir konuma uçacağı anlamına gelir.

BGIS, Temmuz ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Battlegrounds Mobile India için resmi bir yarışmadır. Oyun, PUBG Mobile’ın veri gizliliği endişeleri nedeniyle ülkede yasaklanmasından sonra yeniden markalanmış bir versiyonudur. Krafton daha sonra oyunu Battlegrounds Mobile India olarak yayınladı.

BGIS için çevrimiçi elemeler devam ediyor. En iyi takımlar, çeyrek finaller ve yarı finaller ile 131.000$’lık etkinliğin 16 takımlı finallerine çıkacak. Finaller 13-16 Ocak tarihlerinde yapılacak ve takımlar PMGC’ye daveti kimin alacağına karar vermek için Liquipedia’ya göre toplam 20 maç oynayacak.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR