E-SPOR Haberler

ESL ve Qualcomm, küresel bir mobil e-spor turnuvası olan Snapdragon Pro Series için bir araya geldi

Qualcomm Technologies, “dünyanın en büyük mobil espor ekosistemlerinden biri” olarak adlandırdığı “birinci sınıf, küresel ve çok türlü bir rekabet” olan Snapdragon Pro Series’i ortaya çıkarmak için ESL ile ortaklık kurdu.

Pro Serisi dün duyuruldu, hakkında çok fazla bilgi ortaya çıkmadı. Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Çin, Kuzey Afrika ve Asya-Pasifik’te canlı bir “Ustalar Finalleri” ile sonuçlanan çeşitli turnuvalar olacak.

Turnuva üç aşamada gerçekleşecek: Farklı bölgelerden tüm oyunculara katılma şansı vermek için Açık, Meydan Okuma ve Ustalar. Qualcomm, toplam ödül havuzunun 2 milyon dolar olarak tahmin edildiğini söyledi.

ESL Gaming’in CCO’su Rodrigo Samwell, “Mobil e-sporların hızlı yükselişi iyi belgelenmiş durumda ve ESL’nin bugüne kadar oynadığı rolden inanılmaz derecede gurur duyuyoruz” dedi. “Qualcomm Technologies ve Snapdragon markasıyla olan yeni işbirliğimiz, mobil ekosistemimizi tam potansiyeline yükseltecek. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular ve hayranlar için mobil e-sporun geleceğini dönüştürmekten ve herkesin herhangi biri olabileceği bir dünya yaratmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Pro Series hakkında daha fazla bilgi Nisan 2022’de açıklanması bekleniyor. Geçen yıl, ESL Mobile Open yedi oyun içeriyordu: League of Legends: Wild Rift, Legends of Runeterra, Asphalt 9: Legends, PUBG Mobile, Brawl Stars, Clash of Clans, ve Clash Royale. Pro Series çok tür içeren bir turnuvadır. Çeşitli mobil oyunlar bu turnuvaya gelebilir.

0
0
0
0
0
6
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish