Haberler

Capcom, Capcom Cup 2021 ve Street Fighter League: World Championship 2021’i iptal etti

Geçen yıl boyunca yarışmalarını tamamen çevrimiçi yürütmesine rağmen, Capcom, artan COVID-19 vakaları ve Omicron varyantını çevreleyen endişeler nedeniyle Capcom Cup 2021’i iptal etmeye karar verdi. Şubat 2022’de yapılması planlanan etkinliğin yerini çevrimiçi sezon finali etkinliği alacak.

Bu, Capcom Cup’ın COVID nedeniyle iptal edildiği üst üste ikinci yıl ve yerine gelecek yarışma muhtemelen Capcom Cup 2020’nin yerini alan Capcom Pro Tour Sezon Finali 2020’nin bölgesel biçimini taklit edecek.

Capcom yaptığı açıklamada, “Omicron varyantı da dahil olmak üzere artan COVID-19 vakaları küresel olarak belirsizliğe ve komplikasyonlara neden olurken, Capcom bir kez daha Capcom Cup’ı iptal etmek zorunda kalmanın üzüntüsü içinde” dedi. “Capcom Cup’ın topluluk ve kalifiye olmak için özenle antrenman yapan oyuncular için ne anlama geldiğini bildiğimiz için şirket bu karara kolay gelmedi. Tüm espor ekiplerine en içten özürlerimizi sunar. Bu etkinliğin büyük bir şekilde geri gelmesini istediğimizden, hayal kırıklığınızı paylaştığımızı lütfen bilin, ancak oyuncuların ve ilgili herkesin sağlığı ve güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir.”

İptal edilen etkinliğin yerine gelecek etkinlikle ilgili ek bilgiler önümüzdeki haftalarda paylaşılacak, ancak kadro, en son Capcom Pro Tour’un çevrimiçi bölgesel yarışmaları aracılığıyla Capcom Cup VIII’de yer kazanan oyunculardan oluşacak.

Capcom ayrıca, Capcom Kupası sırasında düzenlenecek olan Street Fighter League: 2021 Dünya Şampiyonası’nı da iptal ederek SFL sezonunu da aniden sona erdirdi.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR