E-SPOR Haberler

ESIC’in daha fazla CS:GO antrenörünü yasaklayacak bir soruşturmayı sonlandırdığı bildiriliyor

Dexerto tarafından hazırlanan bir rapora göre, Esports Dürüstlük Komisyonu (ESIC), oyun içi hataları kötüye kullanan CS:GO koçlarıyla ilgili soruşturmayı bitirmek üzere. Cezaların hala tartışıldığı bildiriliyor, ancak espor gözlemcisi 52 antrenöre ceza verebilir.

Yeni yasak dalgasının gerçekleşmesi için belirlenmiş bir tarih yok, ancak Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Derneği (CSPPA) gibi dış taraflar, yaptırımların 2022’nin ilk Valve sponsorluğundaki turnuvası olan Mayıs ayındaki PGL Antwerp Major’dan önce yayınlanmasını istiyor.

ESIC, 2020’de izleyici bug’ını kötüye kullandığı için 37 antrenörü zaten yasakladı. Bu hata, koçların oyun içi kameralarını haritanın herhangi bir yerine yerleştirmelerine izin verdi ve bazıları bunu oyuncularına bilgi aktarmak için kullandı. Mevcut soruşturmaya yakın kaynaklar Dexerto’ya, antrenörlerin rakiplerine karşı haksız bir avantaj elde etmelerini sağlayan birden fazla oyun içi hata olduğunu söyledi.

2020’de 37 antrenörü yakalamak ve yasaklamak için kullanılan otomatik süreç, bu diğer oyun içi hataları tespit etmedi. Ancak süreç güncellendi ve başka kötüye kullanım örnekleri buldu. Bu yılın başlarında, Dexerto, Evil Geniuses Soham “valens” Chowdhury’deki eski Cloud9 koçu ve mevcut veri analizcisinin yıllar önce izleyici hatasının iki farklı yöntemiyle karşılaştığını öğrendi. Valens, oyuncularıyla herhangi bir bilgi paylaşmadığını söyledi.

ESIC soruşturmasını PGL Antwerp Major öncesinde tamamlarsa, bazı antrenörler 1 milyon dolarlık etkinliğe katılamayabilir. Turnuva 9 Mayıs’ta başlayacak.
Kaynak

0
0
0
0
0
42
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish