Haberler Oyun

Eski Forza Horizon 5 Geliştiricisi AAA Bir Studio Kurdu

Eski Forza Horizon 5 Geliştiricisi AAA Bir Studio Kurdu. Eski Playground Games kreatif direktörü Mike Brown, Maverick Games adlı yeni bir AAA oyun geliştirme stüdyosunun kurulduğunu duyurdu. Yeni oyun geliştirme organizasyonu kendisini “yetenekli bireylerin yetiştirildiği, ilham aldığı ve başarılı olduğu geliştirici öncelikli bir stüdyo” olarak tanımlıyor.

Maverick Games Nedir?

Eski Forza Horizon 5 Geliştiricisi AAA Bir Studio Kurdu. Bugün, oyun endüstrisinin en büyük oyun gazileri isimlerinden bazıları yeni bir stüdyo olan Maverick Games’i duyurdu. Forza Horizon oyununun geliştiricileri olan Playground Games’in birkaç eski üyesi şu anda stüdyoda çalışıyor. Stüdyo, konsollarda ve PC’de yayınlanacak adsız bir açık dünya oyunu olan ilk oyunu üzerinde çalışıyor.

İlgili: Days Gone PC inceleme ve Sistem Gereksinimleri

Maverick Games, bağımsız bir öncü ruhla ve yaratıcılığı, yeniliği ve geliştirici refahını stüdyonun merkezine koyma taahhüdü ile kuruldu. Maverick Games, yetenekli bireylerin desteklendiği, ilham aldığı ve yaratma yetkisi verdiği bir ortam olarak kabul edilen, ileri görüşlü bir kültüre sahip yepyeni bir stüdyodur. Maverick Games’in merkezi, Playground Games’in evi olan İngiltere’deki Leamington Spa’da bulunmaktadır. Yeni oyunu üzerinde çalışırken ve aktif olarak yeni roller alırken melek yatırımcılara teklif ettiği bildirildi.

Mike Brown, Maverick’in kurucu ekibine yaratıcı yönetmen ve stüdyo başkanı olarak liderlik ediyor. Liderlik ekibinin geri kalanı COO Harinder Sangha, CTO Matt Craven, İçerik Direktörü Gareth Harwood ve Sound Direktörü Fraser Strachan’dan oluşuyor. Ben Penrose ve Elly Marshall sırasıyla Sanat Direktörü ve UX/UI Direktörü olarak katılarak liderlik ekibini tamamladılar. Maverick Games şu anda konsol ve PC alanları için ilk AAA açık dünya oyunu üzerinde çalışıyor. İngiltere merkezli stüdyo, geliştiricilerin desteklendiği ve güçlendirildiği vizyoner bir kültür için çabalıyor.

Neler yapacaklar?

“Hedefimiz, Maverick Games’in insanların sevdiği stüdyo haline gelmesi. Halihazırda oyuncular ve geliştiriciler için heyecan verici olan ve herkesin risk almaya ve meraklı olmaya istekli olduğu ve yaratıcı, yenilikçi, yaratıcı olmaya teşvik eden en kaliteli projeler üzerinde çalışıyoruz. Maverick, önemli bir tohum finansmanı sağladığını ve şu anda çeşitli pozisyonlar için işe alım yaptığını söyledi. Stüdyo, geçmişte Forza Horizon serisinde de çalışmış deneyimli bir kadroya sahip.

Avatar for Elanur Oktay

Elanur Oktay
The Gamer Station Media platformumuzun içerik sağlayıcısıdır. TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir