Teknoloji

Opera GX – Oyuncular için İlk Tarayıcı

Oyuncular oyun oynarken internette gezinmek isteyebilir, bu durum tarayıcıların performansı düşürmesi nedeniyle oyunlarda sorun yaşayabiliriz. Opera’nın kullanıma sunduğu Opera GX tarayıcısıyla, oyuncuların internet deneyimini iyileştirmeyi vadediyor.

Opera GX nedir?

Opera GX, oyuncular için tasarlanmış bir tarayıcıdır. Tarayıcı, hem oyun hem de gezinme deneyimini en iyi şekilde elde etmene yardımcı olacak Yerleşik İşlemci, RAM ve Ağ kullanımı sınırlayıcılarının yanı sıra Discord ve Twitch kenar çubuğu entegrasyonu ile benzersiz oyun ve gezinme deneyimi elde et. Ücretsiz VPN ve yerleşik reklam engelleyicisine sahip hızlı ve gizli web tarayıcısının keyfini çıkar.

Harika özellikler

Opera GX, ödüllü tasarımının ötesinde, masaüstü ve mobil tarayıcılara hız, özelleştirme ve gizlilik sağlar. Ayrıcalıklı yerleşik özelliklerini incele ve insanların neden Opera GX kullandığını anla.

Özel Temalar

Opera GX’in renk şemasını oyun kurulumuna uyacak şekilde tamamen özelleştir. Özel olarak tasarlanmış temalardan seçimini yap ve GX masaüstü duvar kağıtlarını kolayca oyun arka planı olarak ayarla.

GX Corner

Ücretsiz oyunları, en iyi indirimleri, oyun yayınlanma takvimini ve oyun haberlerini tek bir noktadan al. Ayrıca GX Corner özelliğiyle oyun hastalarına oyun rehberi de sunmaktadır. GX Corner, oyun haberleriyle kullanıcılarını bilgilendirmektedir. Ayrıca kullanıcılarını deneyimlemek için ücretsiz oyun teklifleri de sunmaktadır.

Twitch entegrasyonu

Hiçbir canlı yayını kaçırma. Kenar çubuğunda bulunan Twitch ile takip ettiğin kanalları ve kimin çevrim içi olduğunu kolayca görebilir ve takip ettiğin biri canlı yayın açtığında bildirim almayı tercih edebilirsin.

Discord entegrasyonu

Kenar çubuğunda bulunan Discord sayesinde ekiplerin, arkadaşların ve topluluklarınla konuş. Oyunlar hakkında konuşmak, GX hakkında geri bildirim vermek ve Opera GX topluluğu ile eğlenmek için Discord’da bize katıl.

Yerleşik mesaj uygulamaları

Kenar çubuğuna entegre edilmiş Facebook Messenger, Telegram, VKontakte ve WhatsApp uygulamaları ile gezinirken sohbet et.

Kenar çubuğunda oynatıcı

Müzik ve podcast dünyası parmaklarının ucunda. Tüm müzik hizmetlerine tek bir noktadan bağlan ve aralarında kolayca geçiş yap.

Ücretsiz VPN

Ücretsiz entegre tarayıcı VPN’i ile gizliliğini ve güvenliğini kontrol et.

Opera GX’e geçerken verilerini de koru

Tarayıcını Opera GX olarak değiştirdiğinde, eski tarayıcından istediğin tüm verileri aktarmak için otomatik olarak yönlendirileceksin.

Opera GX Mobil Oyuncular İçinde Dünyanın İlk Mobil Tarayıcısı

Opera GX Oyuncu Tarayıcısının mobil sürümü Android ve iOS için beta olarak kullanıma açıldı.

Opera GX’e geçme zamanı!

Oyun deneyimine seviye atlat! Opera GX’i indir ve yalnızca birkaç tıklamayla tüm yer imlerini, parolalarını ve otomatik doldurmalarını aktar.

Opera GX (Windows – macOS – iOS – Android):

  • Windows – macOS Buradaki adrese girerek “Opera’yı indirin” tuşuna basın. İndirme bittiği zaman yükleme dosyasına tıklayın.
  • iOS sürümü için buraya tıklayın.
  • Android sürümü için buraya tıklayın.
  • Yükleme sihirbazını tamamlayarak yüklemeyi tamamlayabilirsiniz

Son olarak Opera GX, kullandığım sırada herhangi bir yavaşlık ya da çökme gibi sıkıntılar yaşamadım. Bu yüzden özellikle oyuncular tarafından tarayıcısını değiştirmek isteyenler tercih edilebilir. Diğer kullanıcılar içinde yalnızca oyun oynarken kullanabileceği bir alternatif olarak düşünebilir.

Bu noktada özellikle ağ, ram ve işlemci kullanımını sınırlayabiliyor olmak güçlü bir bilgisayarı olmayan kullanıcılara ilaç gibi gelecektir. Oyuncular için özel olarak geliştirilmiş Opera GX’in tarayıcısının incelemesini yaptığımız yazımızın burada sonuna geliyoruz.

Peki sizin düşünceleriniz neler? Kendiniz de bir inceleme yapmak için Opera GX’i aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz, yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

1 Yorum

  • Joakim Purcell 12 Mayıs 2022

    Şu an aktif olarak uzun süredir kullandığım tarayıcı. Memnunum, bir hatası ile karşılaşmadım. Arayüzü oldukça kullanışlı. VPN zaten 😀 Yanda duran Whatsapp, İnstagram gibi eklentileri ile seri surf yapılıyor. Değiştirmeyi düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR