Haberler

Lies of P “Pinokyo” Souls Like Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Klasik Pinokyo masalını karanlık bir atmosfer ve hem Sekiro hem Blood&borne’dan esintilerle harmanlayan bir Souls-Like.

Hiç düşündünüz mü, “‘Pinokyo“, ama ona “Kara Ruhlar” sahip?” İşte “Lies of P” tam olarak size bunu düşündürecek bir oyun. Carlo Collodi‘nin klasik romanının karanlık bir yorumu olan Ruhlar benzeri, Avrupa tarihinin Belle Époque 1871-80 arasındaki, Fransız ve Avrupa tarihindeki bir dönemden esinlenen çarpıcı ama acımasız bir dünyada ortaya çıkıyor. “Pinokyo” Masallarındaki gibi, oyundaki kahramanımız da olmak istediği insanlara daha çok benzemek için yola çıkıyor. Söylediği her yalan onu bu hedefe yaklaştırır.

Toplum tam çöküşün eşiğindeyken, insanlık taşıması gereken ağır bir yük olabilir.

Neowız tarafından yayınlanan fragman da, doğası ve özü son derece Dark Souls olan Lies of P‘nin oynanışını ve atmosferini sergiliyor. “P’nin Yalanları” köklerine eğiliyor, ölüm, şiddet ve kargaşayla örtülmüş temel bir gizemle dalga geçiyor. Terk edilmiş bir tren istasyonunda uyandıktan sonra Pinokyo, Bay Geppetto ‘nun izini sürmesini isteyen bir not keşfeder. Bu başarıyı elde etmek için kukla, kana susamış mekanik ordularıyla savaşmalı, malzemeleri temizlemeli, yeni silahlar üretmeli ve yol boyunca yeni becerilerin kilidini açmalıdır. Dikkatli ilerleyin, kimseye güvenmeyin ve ayaklarınızın üzerinde hafif durun, şehrin sırlarını ortaya çıkarabilirsiniz.

İçeri atlamak ve “gerçek bir çocuk” olmak için sabırsızlanıyor musunuz?

İşte “P’nin Yalanları” hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz.

Delilik ve kana susamışlıkla boğulmuş bir şehir olan Krat’taki terk edilmiş bir tren istasyonunda uyanıyorsunuz. Önünüzde şöyle yazan tek bir not yatıyor:

“Bay Geppetto’yu bulun. O burada, şehirde.”

Bir kukla mekanoidi olan Pinokyo olarak oynayın ve bu gizemli kişiyi bulmak için yolunuzdaki her şeyle savaşın. Ancak yol boyunca herhangi bir yardım beklemeyin ve kimseye güvenme hatasını yapmayın.

İnsan olmayı umuyorsanız, her zaman başkalarına yalan söylemelisiniz.

Pinokyo’nun tanıdık hikayesinden esinlenen Lies of P, acımasız, karanlık Belle Époque dünyasında geçen aksiyon ruhları benzeri bir oyundur.
Tüm insanlık, şimdi tarif edilemez dehşetlerle dolu yaşayan bir cehennem haline gelen bir zamanlar güzel bir şehirde kayboldu.
Lies of P, gerilimle dolu zarif bir dünya, derin bir savaş sistemi ve sürükleyici bir hikaye sunuyor.
Pinokyo’ya rehberlik et ve insan olmak için amansız yolculuğunu deneyimle.

Yeniden Anlatılan Karanlık Bir Masal

Pinokyo’nun zamansız hikayesi karanlık ve çarpıcı görsellerle yeniden tasarlandı.
Yıkılan Krat şehrinde geçen Pinnochio, her şeye rağmen insan olmak için umutsuzca savaşır.

Görsel Kavram

Krat şehri, Avrupa’daki Belle Époque Dönemi (19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın başlarına kadar) tarafından kuşatıldı ve refahtan yoksun çökmüş bir şehrin özüdür.

‘Yalan’ Görevler ve Birden Çok Son

Oyunda yalanların yeri büyük olacak ve dünyada gezerken karşılaştığınız NPC’lerin sorularına nasıl yalan söylediğinize bağlı olarak ne kadar yalan ne kadar gerçek şekilde cevap vereceğinize göre farklı farklı sonlara ulaşabileceğiz. Her ne kadar klasik masaldaki gibi yalan söyledikçe burnumuz uzamayacak olsa da yapımcılar bu özelliği farklı
bir mekanik olarak oyuna eklemenin yolunu arıyorlarmış.

Silah Yapım Sistemi

Tamamen yeni bir şey yaratmak için silahları çok çeşitli şekillerde birleştirebilirsiniz. En iyi kombinasyonları bulmak ve gerçekten özel bir şey yapmak için araştırma yapın.

Özel Beceri Sistemi

Pinokyo bir bebek olduğunda, yeni beceriler kazanmak ve umarım savaşta bir avantaj elde etmek için vücudunun bazı kısımlarını değiştirebilirsiniz. Ancak geliştirmelerin tümü savaşmak için değil, aynı zamanda diğer birçok benzersiz ve kullanışlı özellik de sağlayabilirler.

 

“LIES OF P” OYUNUN ÇIKIŞ TARIHI NE ZAMAN?

Şu anda, Lies of P’nin  “BIR ÇIKIŞ TARİHİ YOK“. Steam sayfası‘da bir sürüm penceresi söz konusu olduğunda duyurusunun da kesinlikle paylaşır, ancak Kasım 2021 tarihinde yayınlana bir oyun videosu, oyunun alfa geliştirme durumunda olduğunu doğruluyor. Alfa öncesi oynanışı içeren fragman, şimdiden inanılmaz derecede cilalı görünüyor. Bunun orijinal Pinokyo hikayesine çok daha acımasız ama tekrar oynanabilir bir yaklaşım olmasını bekleyin. Pinokyo‘nun yüzünü de henüz görmedik, bu yüzden şaşırtıcı olması kaçınılmaz. P’nin Yalanlarının zaten kalabalık olan türe neler kattığını görmek ilginç olacak.

Alfa öncesi oynanış videosu ve geliştirme durumu göz önüne alındığında, “P’nin Yalanları” muhtemelen en erken 2023 sonları veya 2024’e kadar piyasaya sürülmesini beklemeyin. İlk çıktığında PC, PlayStation 5 veya Xbox Series X|S için alabilirsiniz.

P’nin Yalanları hakkında daha fazla ayrıntı ve açıklamayı merak ediyorsanız sayfamızı takipte kalın. Ayrıca sizlerde oyun ile ilgili düşünce ve görüşlerinizi sitemize kaydolup veya oturum açarak yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir