Haberler

Final Fantasy XVI, 2023 Yazında PS5’e Geliyor, Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Final Fantasy XVI, PlayStation State of Play sunumu sırasında ilgi odağı oldu. Square Enix, yeni bir oynanış fragmanıyla Final Fantasy dünyasını ve aksiyon odaklı dövüşünü etkinlik sırasında gösterdi. Ayrıca Final Fantasy XVI’nın 2023 Yazında özel olarak PS5’e çıkacağı da ortaya çıktı.

Yeni Final Fantasy XVI fragmanı, oyunda büyük bossların yanı sıra gerçek zamanlı aksiyon dövüş konseptini gösterdi. Dövüş konsepti, yüksek hızlı hareket ve etrafta uçuşan hasar sayısı ile hem Final Fantasy XV hem de Final Fantasy VII Remake’e benziyor. Gösterilen boss dövüşlerinden bazılarında daha sinematik kamera açıları vardı ve hem ana karakterin sağlık çubuğu hem de bossların sağlık çubuğu belirgin bir şekilde gösteriliyordu.

PlayStation Blog’da ayrıntılı olarak açıklanan yeni fragman, Final Fantasy XVI ve Eikons’ın hikayesi hakkında da biraz daha bilgi sağlıyor. Eikons, oyunda çağrı işlevi görüyor, ancak aynı zamanda Valisthea krallığında devam eden çatışmada önemli bir rol oynuyor.

Final Fantasy XVI, 2016’daki Final Fantasy XV’den bu yana seride çok uzun zamandır görmediğimiz daha geleneksel bir fantezi ortamına geri dönüyor.

Oyun PS4’e gelmeyecek, ancak PC’ye gelmesi bekleniyor.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR