Haberler

Fnatic, Rusya’ya destek verdiği iddia edilen BraveAF’yi profesyonel VALORANT maçlarından men etti.

VALORANT oyuncularından biriyle ilgili bir durumun ortaya çıkmasından sonra, Fnatic bir soruşturma başlatırken Andrey “BraveAF” Gorchakov’u profesyonel oyundan uzaklaştırdı.

BraveAF, başka biriyle olan yazışmalarının ekran görüntüleri ortaya çıktıktan sonra bugün erken saatlerde Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini desteklemekle suçlandı. Twitter kullanıcısı yXo tarafından yayınlanan mesajların kaba bir çevirisinde, 26 yaşındaki oyuncu görünüşe göre Batı’nın “SSCB’nin çöküşünü başardığını” ve şimdi “Bağımsız Devletler Topluluğu BDT’nin çöküşünü istediğini” söyledi. BraveAF ayrıca çeviriye göre bunun “tam ölçekli bir savaş olmadığını” ve “sivillerle ilgili olmadığını” belirtti.


Profesyonel oyuncu o zamandan beri Twitter hesabındaki görüntülere yanıt verdi. Oyuncu mesajların 24 Şubat Perşembe gününe ait olduğunu ve Ukraynalı bir arkadaşıyla yaptığı konuşmanın parçası olduğunu söyledi. 24 Şubat, Rusya’nın Ukrayna’yı topyekün işgalinin başlangıcı oldu.

BraveAF sadece arkadaşının iyi olduğundan emin olmak için kontrol ettiğini iddia etti ve “kimsenin neler olduğunu bilmediğini ve sadece kendisinin ilk düşüncelerini ve ilk izlenimleri hakkında yazdığını” söyledi. Açıklamanın sonunda savaşın bitmesini ve barıştan yana olduğunu söyleyerek kimsenin yaralanmasını veya öldürülmesini istemediğini belirtti.


Fnatic, 10 Nisan’da yaklaşan 2022 VCT Masters turnuvasıyla birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde VALORANT kadrosunda daha fazla güncelleme olacağını söyledi. Takımın kadrosunda BraveAF’nin kalıp kalmayacağı bilinmiyor.




Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR