Teknoloji

Intel Yakında Yeni Line Of Arc Dizüstü Bilgisayar GPU’larını Açıklayacak

Intel bugün, bu ayın sonlarında birinci nesil Arc serisi grafik kartlarına odaklanan bir dijital yayına ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Yayın 30 Mart Çarşamba günü yayınlanacak ve izleyicilere Intel’in dizüstü bilgisayarlar için yeni GPU’larına “ilk bakış” sunacak. Şirket, Arc GPU’larını dizüstü bilgisayarlarda, masaüstü bilgisayarlarda ve iş istasyonlarında piyasaya sürme niyetini açıklarken, şirketin yaklaşan yayını yalnızca dizüstü bilgisayarlara odaklanacak.

Bu yılın başlarında şirket, Arc serisinin ilk olarak Q1 sürüm penceresi olan dizüstü bilgisayarlara geleceğini ve Arc serisinin sırasıyla Q2 ve Q3’te masaüstü bilgisayarlara ve iş istasyonlarına geleceğini duyurdu.

Daha önce dizüstü ve masaüstü işlemcileri ile tanınan Intel, geçtiğimiz yıl ekran kartı pazarında AMD ve Nvidia’yı alacağını açıklamıştı. GPU’ların, özellikle de masaüstü grafik kartlarının neye benzediğini henüz görmemiş olsak da, Intel’in Arc serisi ile burada uzun süredir oynadığını biliyoruz. Kod adı “Alchemist” olan ilk nesil GPU’ları, teknoloji devinin planladığı dört nesilden biri ve diğer üç kod adı “Battlemage”, “Celestial” ve “Druid”.

Intel, Arc grafik kartlarının gerçek zamanlı ışın izleme, değişken oranlı gölgeleme, video yükseltme ve ağ gölgeleme sunacağını söylüyor. Ek olarak, Intel’in, Ubisoft ve Kojima Productions da dahil olmak üzere birçok geliştiricinin desteklediği onaylanan XeSS adlı kendi AI ile hızlandırılmış süper örnekleme teknolojisini yaptığını duyurduğunu biliyoruz. Death Stranding: Director’s Cut’ın PC portu, XeSS’yi destekleyen ilk oyunlardan biri olacak.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR