Genel Haberler

Minecraft Oyuncusu Legend of Zelda: Breath of the Wild Dünyasını Yeniden Yaratıyor

The Legend of Zelda: Breath of the Wild hayranı, Great Plateau’dan başlayarak oyunun tüm dünyasını Minecraft’ta yeniden yaratıyor.

2011’de piyasaya sürülen oyundan bu yana Minecraft’ta bazı etkileyici kreasyonlar yapıldı. Minecraft, şimdiye kadarki en popüler oyunlardan biri haline geldi ve milyonlarca oyuncuya hayal edebildikleri her şeyi yaratmaları için araçlar sağladı. Yıllar boyunca birçok oyuncu oyunda kendi binalarını, dünyalarını ve sanat eserlerini yarattı. Hatta bazıları, Final Fantasy, Cyberpunk 2077 ve Sonic the Hedgehog gibi oyun dünyalarına dayanan parçaları yeniden yaratarak diğer video oyunu serilerinden ilham aldı.

Oyuncular Midgar şehri ve Night City gibi tüm alanları inşa ettikleri için bu kreasyonlar oldukça etkileyici olabilir. Bir oyuncu, Minecraft içinde bütün bir oyun inşa ederek inanılmaz bir çaba göstermeye karar verdi. The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın tamamını inşa ederken önlerinde oldukça fazla görev var.

lg_cuber adlı bir Redditor, Breath of the Wild Minecraft yapısının görüntülerini yayınladı. Oyuncu tüm oyunu kuracak olsa da şu anda sadece Breath of the Wild’s Great Plateau’yu yaptırmış durumda. Gösterilenler, Nintendo’nun RPG’sini oynayanlar için tanıdık gelecektir, çünkü lg_cuber oyundan alanı yeniden oluşturmak için iyi bir iş çıkardı.

Görsellerde Great Plateau’yu oluştururken ne kadar ayrıntıya girildiğini görüyoruz. Bölge, harabeler, türbeler ve otlaklar göze çarparken inanılmaz derecede iyi bir şekilde ele geçirildi. lg_cuber, rekreasyonlarına Breath of the Wild’s Guardians’ı bile dahil ederek düşmanları sadakatle yeniden yarattı.

lg_Cuber tarafından Breath of the Wild rekreasyonlarının tam 1:1 reprodüksiyon olmayacağı belirtildi. Oyuncuya göre, 1: 1’lik bir yapı denediler, ancak harita oyuncuya kıyasla çok büyük geldi, bu yüzden onu küçülttüler. lg_cuber, kale ve ilahi canavarlar da dahil olmak üzere diğer her şeyin içini yapmayı planladıklarını söylese de, Tapınakların iç mekanlarının dahil edilmeyeceği belirtildi.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR