Haberler

Metroid Dread Trailer Klasik Bir Kötü Adamın Geri Dönüşünü Anlatıyor!

Metroid Dread’in son fragmanında Chozo’nun şiddete başvurması gerekiyor.

Yeni fragman, Samus’u gizemli bir Chozo savaşçısının saldırısı altında gösteriyor ve Nintendo, türleri bir zamanlar galakside barış getirmeye çalışan “son derece zeki ve teknolojik olarak gelişmiş” bir ırk olarak tanımlıyor. Chozo uygarlığı kırılma noktasına ulaştığında sonunda bir şeyler ters gitti ve bu gizemi ortaya çıkarmak Samus’a kalacak.

Bu açıklamaya ek olarak, fragman, Samus’un daha önce savaştığı bir düşman olan Kraid gibi görünen bir canavarı içeren diğer önemli sahneleri de içeriyor. Tıpkı eski oyunlarda olduğu gibi, Samus, kendisine kısa bir süper hız patlaması sağlayan Flash Shift, klasik Grapple Beam ve birden fazla düşmana kilitlenebilen Storm Missile gibi araçlarla, yolculuğu boyunca cephaneliğini yükseltebilecek.

Temmuz ayında Nintendo, Samus’un daha önceki bir fragmanda giydiği açık mavi takım elbisesinin Metroid Fusion’da giydiği takımla aynı olduğunu açıkladı. Nintendo, “Metroid Dread’de Samus’un kıyafeti önceki görevlerinden biraz değişmiş gibi görünüyor” diye yazdı. “Bu, X parazitik yaşam formunun saldırısından ve Metroid aşısının enjeksiyonundan sonra büyük ölçüde dönüştürülmüş olan Metroid Fusion’dan gelen organik giysinin sonucudur – kademeli olarak orijinal, mekanik Power Suit formuna geri döner.”

Metroid Dread, Nintendo Switch OLED modelinin piyasaya çıktığı gün olan Nintendo Switch için 8 Ekim’de çıkıyor.

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir