Haberler

Hayranlar Tarafından Yapılan Final Fantasy IX Remake Resmi Oyundan Daha İyi Görünüyor

Bir grup hayran, dün yayınlanan etkileyici bir teaser fragmanı ile şu anda Final Fantasy IX’in resmi olmayan bir yeniden çevrimi üzerinde çalışıyor.

Yetenekli bir hayran geliştirici ekibi, resmi olmayan bir Final Fantasy IX yeniden çevrimi için görsel olarak çarpıcı bir fragman yayınladı. Geçen yılın uzun zamandır beklenen ve iyi karşılanan Final Fantasy VII Remake’inin ardından, 2001’in klasiği Final Fantasy X’in tam 4K çözünürlükte bir remaster’ı da dahil olmak üzere, buna benzer pek çok harika proje oldu.

2000 yılında orijinal PlayStation’da piyasaya sürülen Final Fantasy IX, Zidanne Tribal adlı genç bir hırsız ve onun renkli uyumsuz ekibinin Gaia dünyasını kötü Kuja’dan ve Kraliçe Brahne’nin güçlerinden kurtarmak için savaşırken hikayesini anlattı. Final Fantasy VII ve Final Fantasy VIII gibi önceki partların aksine, Final Fantasy IX daha kaprisli bir ortaçağ ortamına döndü ve biraz daha tasasız bir tona sahipti. Kendisinden hemen önce gelen Final Fantasy oyunları veya sonrasında eleştirmenlerce beğenilen Final Fantasy X kadar popüler olmasa da Final Fantasy IX, Square Enix’in uzun süredir devam eden JRPG mega franchise’ında hala küçük ve sadık bir takipçi kitlesine sahip. Tabii ki, Zidanne ve Mage Ezici hançer çifti, yıllar boyunca Dissidia Final Fantasy serisi gibi spin-off’larda sayısız kez yer aldı.

Square Enix‘in bu ayki Nvidia GeForce sızıntısının ima ettiği gibi gerçekten Final Fantasy IX’in yeniden çevrimi üzerinde çalışıp çalışmadığı fark etmeksizin, hayranların Gaia’nın renkli dünyasına geri dönmek ve Zidanne, Vivi, Freya ve daha fazlası gibi klasik karakterlerle yeniden bir araya gelmek istedikleri inkar edilemez. Dan Eder ve ekibi şu anda resmi olmayan ve oynanamayan Final Fantasy IX: Memoria Project ile bu arzuyu bir ölçüde doldurmak için çalışıyor ve teaser fragmanına bakılırsa güzel bir şekilde geliyor gibi görünüyor.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR