E-SPOR Haberler MOBA

Riot Games, Worlds 2022 şehirlerini yanlışlıkla erkenden açıkladı

Riot Games, YouTube’daki bir duyuru videosu aracılığıyla 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan dört şehri yanlışlıkla sızdırdı. Video ilk olarak 20 Kasım’da yaklaşık 17:00 CT’de yayınlandı, ancak dakikalar sonra hızla özel hale getirildi. Hype videosu, hayranların gelecekteki Worlds mekanlarını not alması için yeterince uzundu.

Dört şehir New York, San Francisco, Toronto ve Mexico City’yi içeriyor. Uluslararası etkinlik, grup aşamasından finallere kadar Kuzey Amerika’yı kapsayacak. Bu, Worlds’ün 2016’dan beri Kuzey Amerika’da ilk kez ev sahipliği yapması olacak. Bu aynı zamanda Meksika’da düzenlenecek ilk uluslararası LoL etkinliği olacak.

Riot Games, bu Worlds 2022 etkinliğini, altı yıllık bir aradan sonra Worlds’ün Kuzey Amerika’ya dönüşünü işaret eden “sağlam bir kıta turu” olarak tanımlıyor. Bu aynı zamanda iki yıl içinde birden fazla şehri kapsayan ilk Worlds olacak.

Worlds 2020 sadece Şanghay’da gerçekleşirken, en son Dünya Şampiyonası’nın Çin’de beş şehirlik bir tur olması amaçlandı. Aylarca Worlds 2021’in Şanghay, Qingdao, Wuhan, Chengdu ve Shenzhen’e yayılması gerekiyordu. Sonuç olarak, yılın en büyük espor etkinliğinin bir kez daha tekil bir mekana taşınması gerekti ve tüm yarışma İzlanda Reykjavik’te gerçekleşti.

Worlds 2022’nin canlı bir izleyici kitlesine sahip olup olmayacağı henüz doğrulanmadı. Worlds şehirlerinin resmi olarak onaylanmasının ardından ve devam eden COVID-19 pandemisi ile ilgili güvenlik yönergeleri geliştikçe muhtemelen daha fazla bilgi yayınlanacak. Şimdilik, hayranlar bir sonraki Dünya Şampiyonasına dair bu gizli bilginin tadını çıkarabilirler.

Kaynak

0
0
0
0
0
49
0

Bir cevap yazın

X