Haberler

Minecraft Dev Mojang’ın Çalışmalarında İki Yeni Oyun Olduğu Bildirildi

Minecraft veya Minecraft Dungeons ile ilgisi olmayan iki yeni projenin geliştirme aşamasında olduğu söyleniyor.

Minecraft geliştiricisi Mojang’ın iki yeni oyun projesi üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak bu oyunların tam olarak ne olduğu şu anda belirsiz.

Rapor, güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere dayanarak, küresel fenomenin arkasındaki geliştiricinin şu anda Minecraft’a uygun olmayan veya onun ganimet tabanlı RPG Minecraft Dungeons’ı olmayan iki yeni proje üzerinde çalıştığını belirten Windows Central aracılığıyla geliyor.

Windows Central tarafından belirtildiği gibi, resmi Minecraft Instagram, Terraria gibi 2D, pikselli bir yan kaydırma çubuğu veya Stardew Valley gibi yukarıdan aşağıya bir çiftçilik macerası olsaydı Minecraft’ın nasıl olacağına dair retro esintili görünümler yayınlamayı sever. Gönderiler, Minecraft’ın muazzam popülaritesi göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan yüz binlerce beğeni alıyor.

Piksel gönderileri, Mojang’ın iki yeni projesinden birinin geçmiş yıllara piksel tabanlı bir geri dönüş olabileceği anlamına gelmese de, düşünmesi eğlenceli ve kesinlikle mantıklı bir fikir. Ya da belki Mojang’ın yeni oyunları, Minecraft IP’si ile tamamen ilgisiz, tamamen başka bir şeydir. Sadece zaman gösterecek.

Mojang, Minecraft ile deney yapmaya yabancı değil. Geliştirici, hem oyunun kendisine hem de yarattığı kazançlı IP’ye sürekli olarak yeni fikirler ekledi. Kısa ömürlü Minecraft Earth, iptal edilmeden önce kesinlikle umut verici görünüyordu ve Minecraft Dungeons, son zamanlarda 10 milyon oyuncuya ulaşarak büyük bir başarı elde etmiş gibi görünüyor.

Minecraft Dungeons, Mayıs 2020 sürümünden bu yana yeni genişletmeler ve içerik almaya devam etti ve kısa süre önce Steam’e geldi. Minecraft Dungeons’ın başarısı, Mojang’ın yeni türlere ayrılma gücüne sahip olduğunu kanıtlıyor, bu nedenle ekibin bir sonraki adımda ne yapacağını görmek ilginç olacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR