Haberler

Chengdu Hunters ve Los Angeles Gladiators Overwatch League 2021 playofflarından elendi

Uzun bir maç gününden sonra, 2021 Overwatch League playofflarından iki takım daha eve gidiyor. Eleme maçlarının ilk gününden farklı olarak 23 Eylül’de oynayan takımlar rakiplerinin sınırlarını zorladı. Maçlar 24 Eylül’de yeniden başladığında mücadele edecek sadece dört takım kaldı.

Gece, 2021 sezonu boyunca Atlanta Reign ve Los Angeles Gladiators arasında gelişen derin rekabetin son gösterimi ile başladı. Bu yılki maçların çoğunda, Atlanta’nın aceleci tarzı, sakin ve deneyimli Gladiators takımı için kriptonit gibi görünüyordu.

Lower bracket maçında bu eğilim devam etti. Her iki takım da Atlanta’nın DPS’sinin beast moduna geçtiği beşinci harita Nepal’e kadar haritalar arasında gidip geldi. Sniper Kai Collins ve seri boyunca esnek DPS Oh “Pelican” Se-hyun, maçı kaptı ve Gladiators’ü 3-2’lik bir skorla turnuvadan paketledi.

Yayının başlarındaki beş harita serisinden memnun olmayan San Francisco Shock ve Chengdu Hunters, lower braket hesaplaşmalarını çok sert geçirdi. Altı harita üzerinde, en iyi iki takım, sezon sonrası hayatta kalmak için ölümüne mücadele etti.

İlk harita Lijiang Tower, Shock için kolay bir galibiyetti, ancak Hunters Anubis’te hayata geri döndü ve takımı playoffların ilk beraberlik haritasına zorladı. King’s Row haritası, Choi “ChoiHyoBin” Hyo-bin’in muhteşem oyunları sayesinde Shock’a gitti.

Bu yılın MVP’si Xin “Leave” Huang, ekibinin ihtiyaç duyduğu anda canlandı ve dördüncü ve beşinci haritalarda Shock arka hattında çılgına döndü ve neredeyse rakiplerini süpürdü geçti.
San Francisco DPS Charlie “nero” Zwarg ve ChoiHyoBin savunmaya geçtiler ve 3-2’lik bir skorla Hunters’ı tamamen dışladılar.

Yarın, San Francisco Shock, lower bracketin başka bir turunda saat 20:00 CT’de Atlanta Reign ile karşılaşacak. Bu takımlardan sadece biri, Dallas Fuel’ye karşı oynamaya hak kazanacak.

Shanghai Dragons, 25 Eylül saat 20.00’de (CT) başlayacak olan büyük finallerde şimdiden yerini garantiledi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR