Teknoloji

Nvidia’nın RTX 40 serisi Temmuz ayında piyasaya sürülebilir!

Ada Lovelace mimarisine dayalı yeni nesil RTX 40 serisi grafik kartlarının çıkış tarihi yaklaştıkça söylenti değirmeni çalkalanıyor. Yeni bilgiler, yeni nesil kartların beklenenden daha erken, belki Temmuz, Temmuz olmasa da Ağustos’ta piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Yeni söylenti, üçüncü çeyreğin başlarından bahseden Temmuz ayında bir lansmana işaret ediyor ve bu bilgi tanınmış bir leaker olan Kopite7kimi tarafından geliyor. Ağustos ayında Gamescom’da çıkması da belirgin bir olasılık, ancak o zaman bu, 3. çeyreğin ortalarında olacak bir lansman anlamına geliyor. Lansmanın üçüncü çeyreğin başında veya ortasında gerçekleşeceğini varsayarsak (Eylül veya Ekim daha önce olası bir lansman dönemi olarak kabul edildiğinden) bu tarihler beklediğimizden daha erken olacaktır.

Computex’in bu yıl devam eden Covid-19 kaygıları nedeniyle azaltılmış formatta da olsa geri döndüğünü unutmayalım. Nvidia’nın 23 Mayıs’ta bir açılış konuşması yapması planlanıyor. Konuşmacılardan biri GeForce tecrübeli başkan yardımcısı Jeff Fisher. Yine de, muhtemelen Jensen’in kendisi duyuracağı için herhangi bir RTX 40 bilgisi almamız pek olası gibi görünmüyor. Yine de RTX 40 serisi için bir teaser yayınlanma olasılığı mevcut.

Rtx 40 serisi ekran kartlarını satın almakla ilgili kafanızda soru işaretleri varsa bu soruların cevaplarını ”Oyuncuların Birbirlerine En Çok Sordukları Soru ”NVIDIA RTX Ekran Kartı Alınır Mı?” adlı yazımızda bulabilirsiniz


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR