Haberler

Playstation 5 yazılımı kırıldı!

Korsan faaliyetleri, Sony’nin son PlayStation 5 konsollarında o kadar büyük bir sorun değildi, ancak görünüşe göre birisi PS5’teki güvenliği kırmayı başarmış. Yapılan işlem, Bloodborne’u 60 fps’de çalışacak şekilde değiştiren mod yapımcısı Lance McDonald tarafından gerçekleştirildi ve Twitter’a yüklendi. Yazılımın bir kullanıcıya PS5’in hata ayıklama menüsüne nasıl erişebileceğini gösterdi.

Ek olarak, yazılımın yüklü olduğu bir PS5’te oyun yedekleri de yüklenebiliyor; Twitter görüntüleri, sistemde oynanabilir olmamasına rağmen, listeden çıkarılan PT demosunun sisteme yüklendiğini gösteriyor. Yapımcılar, açığın yalnızca %30’unda çalıştığını ve birden fazla potansiyel başarısızlık noktasına sahip olduğunu iddia etti.

Açık yalnızca Ekim 2021’den itibaren 4.03 donanım yazılımı sürümüne sahip konsollarda çalışacak ve yaratıcısına göre daha önceki donanım yazılımına sahip PS5’lerin çalıştırması mümkün. Açığın yaratıcısı, bilgisayar korsanlarının ve PS5’in kaputunun altında ne olduğunu merak eden kişilerin onu yüklemeye değer bulacağını belirttiğinden, şu anki durumundaki yazılım sıradan oyuncular için çok kullanışlı olmayacak.

Sony, düzenli ürün yazılımı güncellemeleri ile genellikle olası Playstation 5 ve 4 konsollarını korsan faaliyetlerinden sıkı bir şekilde koruyor.

Switch için emülatörler çevrimiçi olarak mevcut olduğundan, Nintendo’nun da kayda değer bir korsan faaliyet sorunu var.

İlginizi Çekebilir: PlayStation’a Özel En İyi Oyunlar: PS4 ve PS5 İçin 20 Oyun!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR