Uncategorized

Riot, sezon öncesi değişikliklere daha yeni başlıyor!

Bir sonraki League of Legends sezonu için pek çok değişiklik zaten onaylandı ve Riot Games henüz duracak gibi değil.

Cody “Codebear” Germain, bugün yeni bir Hızlı Oynanış Düşünceleri blog gönderisinde, sezon öncesi ve sonrasında oyunun dereceli sistemine yönelik bazı ayarlamalar hakkında ayrıntılara girdi.

İlk olarak, ekibin yüksek sıralardaki LP bozunma oranları nedeniyle önümüzdeki birkaç ay içinde bazı yeni bozunma konfigürasyonlarını deneme planlarından bahsetti. Örneğin, ara verdikten sonra Lig’e dönen oyuncular, oyundan uzak kaldıkları süre boyunca MMR’lerinin düştüğü hız nedeniyle eşleştirmenin çok öngörülemez hale geldiğini gördüler.

Tweet’e gitmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Codebear, “Yüksek MMR’lerde (Master katman ve üstü), bozulma oranları, uzun zamandır en iyinin en iyisini oyunlarının kenarında tutmak için zamanlayıcılar gibi işlev görüyor” dedi. “Ancak, bu saat çok hızlı işliyor ve oyuncuları gerçekten ait olmadıkları yerlere itiyor olabilir.”

2022’den önceki birkaç ay içinde Riot, neyin işe yaradığını görmek için farklı bozulma kalıplarını deneyecek ve aynı zamanda oyuncuların süreçte değerli geri bildirimler sağlamasına izin verecek. Geliştiriciler, oyuncuların sıralarını korumak için oynamaya devam etmelerini sağlamak için bir denge bulmaya çalışacak ve aynı zamanda bir aradan çıkan oyunculara yeniden ısınma ve tekrar yollarını bulma şansı verecek.

Codebear ayrıca bu yılki sıralama sıfırlamalarının oyuncu bazında çok yumuşak olduğunu söyledi. Bu nedenle, sıfırlamalar daha güçlü hale getirilecek, böylece “oyuncular becerilerini yeni sınırlara zorlayabilir ve daha sürdürülebilir büyüme ve doğru sistem geri bildirimi sağlar.”

“Büyük sorunların eşit derecede büyük çözümleri vardır” ve Riot, yeni yıl başlamadan önce her konuyu ele almaya hazır.

Kaynak

8
23
13
3
45
6
8
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X