Oyun Rehberler

Super Mario RPG – Tüm Gizli Hazine Konumları Rehberi

Keşfetmeniz için düzinelerce Super Mario RPG Gizli Hazinesi var. Seferde ilerledikçe, bazılarında görünmez kaplarda güzellikler bulunan çok sayıda yeri ziyaret edeceksiniz. İşte Super Mario RPG oynarken tüm Gizli Hazine konumları bulmanıza yardımcı olacak rehberimiz.

Super Mario RPG içindeki tüm Gizli Hazine konumları

Super Mario RPG Gizli Hazineleri sadece zıpladığınızda ve onlara vurduğunuzda ortaya çıkar. Yerlerini öğrenmenin en kolay yolu Sinyal Yüzüğünü kullanmaktır. Sinyal Yüzüğü herhangi bir karaktere takılıysa, aktif partinizde olmayan biri bile olsa, ekranınızın sağ üst köşesinde bir Gizli Hazinenin yakınlarda olduğunu bildiren bir bildirim görünecektir. Dahası, maceranız boyunca kaç tane Gizli Hazine bulduğunuzu sayan belirli bir NPC vardır.

Sinyal Yüzüğü nasıl elde edilir?

Super Mario RPG - Tüm Gizli Hazine Konumları Rehberi
Sinyal Yüzüğü nasıl elde edilir?

Sinyal Yüzüğü Mushroom Kingdom’da, özellikle eşya dükkanının bodrumunda bulunur. Oradaki NPC ile sohbet edin, sizden atlamanızı isteyecektir. Bunu yapmak görünmez bir bloğun ortaya çıkmasına neden olur. NPC Sinyal Yüzüğünü de verecektir.

Bulduğunuz tüm Gizli Hazinelerin kaydını nasıl tutabilirsiniz?

Super Mario RPG Gizli Hazine

Keşfettiğiniz tüm Super Mario RPG Gizli Hazinelerinin kaydını tutmak için en iyi seçeneğiniz, Monstro Kasabasına ulaşana kadar seferde ilerlemektir. İhtiyarın evine gidin (yani köye vardığınızda sağdaki ilk eve), ardından ikinci kattaki odaya gidin. Buradaki hazine taklitçisi NPC size şimdiye kadar kaç tane bulduğunuzu söyleyecektir. Ayrıca, bu odada Melodi Koyu’ndaki üçüncü melodiyi çalmanızı sağlayan bir denizyıldızı vardır.

Mushroom Kingdom bölgesindeki Gizli Hazine yerleri

Super Mario RPG Gizli Hazineler rehberimizi her bölgeye göre çeşitli kategoriler halinde düzenledik. Mushroom Kingdom ve Bandit’s Way’dakilerle başlıyoruz.

 • Gizli Hazine #1: Oyundaki ilk Gizli Hazine eşya dükkanının bodrum katındadır. Size Sinyal Yüzüğünü veren NPC’nin görevinin bir parçasıdır.
 • Gizli Hazine #2: İkinci Gizli Hazine de aynı odadadır. NPC köşeye gidene kadar bekleyin, sonra kafasına atlayın, böylece bloğa vurabilirsiniz.
 • Gizli Hazine #3: Bu hazine kalenin içinde şansölye ile sohbet etmenizi ve Mallow ile dışarıda buluşmanızı gerektiriyor. Mallow size katıldığında, kale koridoruna geri dönün ve devriye gezen muhafızın üzerine atlayın. Bu, üzerinde görünmez bir blok bulunan çıkıntıya ulaşmanızı sağlar.

Bandit’s Way Gizli Hazine Yerleri

Super Mario RPG Gizli Hazine
 • Gizli Hazine #4: Bandit’s Way’de sadece bir Gizli Hazine vardır. Mor bir çiçeğin yanında kırmızı bir çiçek görene kadar seviye boyunca devam edin. Kırmızı çiçeğin üzerine atlayın ve Mario çapraz olarak sağa bakarken zıplayın. Bu, havada süzülen bloğa vurmanızı sağlar.

Tadpole Pond bölgesindeki Gizli Hazine yerleri

Super Mario RPG Gizli Hazine bloklarını Tadpole Pond bölgesinde, özellikle de Rose Town, Forest Maze ve Pipe Vault bölgelerinde arayacağız.

Gül Kasabası Gizli Hazineleri

 • Gizli Hazine #5: Eşya dükkanına girin ve satıcıların arkasındaki rafa atlayın. Bu odada başka bir blok olduğunu unutmayın. Bacadan girebilmek için dışarıdaki kutulara tırmanmanız gerekecek.
 • Gizli Hazine #6: Tepedeki yalnız eve gidin ve Toad NPC’sinin yanına gitmesini bekleyin. Sonra kafasının üzerine atlayın, böylece kenara tırmanabilirsiniz. Eve girin ve ikinci kattaki yatak odasında yatağın üzerindeyken zıplayarak bu sandığı bulun.

Forest Maze Gizli Hazineler

 • Gizli Hazine #7: Forest Maze’de altı Gizli Hazine vardır, bu yüzden hepsine dikkat edin. İlki aslında girişteki bir açıklığın sol tarafındadır.
 • Gizli Hazine #8: Yeraltı bölgesinden geçin ve bir ağaç gövdesinden çıkacaksınız. Bu görünmez blok için sol taraftaki köşeyi kontrol edin.

Kısa bir süre sonra, ağaç gövdelerinin içinde ve dışında hareket eden birkaç Wiggler çetesinin olduğu bir bölüme varacaksınız. Belirli kütüklerden aşağı inerseniz yeraltı bölgelerinde üç Gizli Hazine bulacaksınız.

Super Mario RPG Gizli Hazine
 • Gizli Hazine #9: Sağdaki ağaç gövdesinden aşağı inin (yani giriş yoluna en yakın olandan). Blok sizi tekrar dışarı çıkaran kaynağın yanındadır.
 • Gizli Hazine #10: İkinci sırada soldaki ağaç gövdesinden aşağı inin. Blok yeraltı bölümündeki kaynağın biraz kuzeyindedir, ancak herhangi bir ödül getirmez.
 • Gizli Hazine #11: Wiggler bölgesinin en sonuna kadar devam edin, orada yalnız bir ağaç gövdesi göreceksiniz. Aşağı inin ve tünelin sonuna doğru ilerleyin, burada uyuyan bir Wiggler göreceksiniz. Arkasına geçin ve bu sandığı etiketlemek için atlayın.
 • Gizli Hazine #12: Bu bölgedeki son Gizli Hazine, sizi başka bir yer üstü alanına fırlatacak olan Wiggler’ın üzerine atlamanızı gerektirir. Burası Geno’nun çıkış olarak kullandığı geçitleri kullanarak Orman Labirenti görevini tamamlamanız gereken yerdir. Kaydetme noktasını gördüğünüzde, bu bloğu bulmak için güneydeki açıklığa gidin (bir sonraki ekrana değil).

Pipe Vault Gizli Hazineleri

 • Gizli Hazineler #13 ve 14: Pipe Vault bölgesinde iki Gizli Hazine vardır ve aynı odadadırlar. Birkaç altın sikke, bir Frog Coin ve sonunda bir yay bulunan bir bölüm görene kadar ilerleyin. Üst çıkıntıya ulaşmanızı sağlayan bir platform ortaya çıkarmak için bu bölümün bir ucundan yukarı atlayın.
  • En sonda mevcut bir eşya bloğu var.
  • İlk görünmez blok az önce ortaya çıkardığınız sarı platforma yakındır.
  • İkinci görünmez blok, ilk hazine ile uzak uçtaki hazinenin arasındadır.

Yo’ster Adası ve Moleville bölgelerindeki Gizli Hazine yerleri

Super Mario RPG’deki bu Gizli Hazineler Yo’ster Adası ve Moleville bölgelerinde bulunabilir. Özellikle, Booster Pass, Booster Tower ve Marrymore bölgelerine bakıyoruz.

Yo’ster Adası Gizli Hazinesi

 • Gizli Hazine #15: Yo’ster Adasına ulaşmak için Boru Mahzeninin derinliklerine doğru devam edin. Oraya vardığınızda, kendinizi kaydetme noktasına oldukça yakın olacak şekilde konumlandırın ve yukarı atlayın.

Booster Pass Gizli Hazineler

 • Gizli Hazine #16: Booster Pass bölgesine girdiğiniz yerin yakınında, tek bir çalı bitkisi olan bir plato göreceksiniz. Bitkinin üstüne atlayın ve tekrar yukarı zıplayın.
 • Gizli Hazine #17: Aynı bölgede, birkaç parçalı çıkıntıya sahip bir sonraki kaya oluşumuna gidin (yani Lakitu’yu hemen geçin). Sol üst köşede durun ve yukarı atlayın.

Booster Tower Gizli Hazineler

 • Gizli Hazine #18: Snifitler sürekli ortaya çıkarken çıkıntılara tırmanmanız gereken küçük bir odaya ulaşana kadar ilerleyin. Blok üst köşede.
 • Gizli Hazine #19: Sonunda, birden fazla çıkıntı, Snifit ve diğer düşmanların olduğu bir bölüme ulaşmak için bir Thwomp kullanacaksınız. Görünmez bloklardan biri sol alt köşede bulunabilir.
 • Gizli Hazine #20: Aynı bölümün yarısında dar bir boşluk var. İçeri girin ve bir Frog Coin ödülü almak için yukarı atlayın.
 • Gizli Hazine #21: Son iki Gizli Hazine aynı odadadır ve aynı zamanda bir kaydetme noktası da vardır. İlk olarak, koridorun karşı tarafına geçin. Alt çıkıntının olduğu köşede durun ve yukarı atlayın.
 • Gizli Hazine #22: Ardından, sarı çıkıntıları kullanın ve mevcut bloğun tepesine ulaşmak için atlayın (yani kaydetme noktasının üstündeki). Eşya bloğuna ulaştığınızda, bu Gizli Hazineyi ortaya çıkarmak için bir kez daha yukarı zıplayın.

Marrymore Gizli Hazine

 • Gizli Hazine #23: Marrymore hanına git ve ikinci kattaki yatak odasına çık. Bu konteyneri etiketlemek için uzun kitap rafının üzerine atlayın.

Star Hill ve Land’s End bölgelerindeki Gizli Hazine yerleri

Sırada, Star Hill ve Land’s End bölgelerindeki Super Mario RPG Gizli Hazine bloklarını arayacağız. Land’s End’in yanı sıra Sunken Ship, Belome Tapınağı, Monstro Kasabası ve Bean Valley’dekilere de ele alacağız.

Sunken Ship Gizli Hazine

 • Gizli Hazine #24: Bu, Sunken Ship bulmacalarını tamamlamanızı ve bir sonraki alana ulaşabilmeniz için Kral Calamari patronunu yenmenizi gerektirir. Keşfederken, Mario klonu olan bir odayla karşılaşacaksınız. Onunla etkileşime girmeyin, çünkü bu bir savaşa yol açar. Bunun yerine, klonun hareketlerinizi yansıtmasını izleyin. Amaç, klonun kafasına zıplayarak görünmez “J” bloğuna vurmaktır, bu da Gizli Hazinenin görünmesini sağlar. Oradan, hazineyi alabilmeniz için klonun yeniden konumlanmasını sağlayın.

Land’s End Gizli Hazineleri

 • Gizli Hazine #25: Land’s End’deki ilk ekranda, sarı bir platforma ulaşmak için topu kullanın. Daha yükseğe çıkmasını bekleyin, sonra yukarı zıplayın.
 • Gizli Hazine #26: İkinci Land’s End ekranında, bir sonraki tepedeki bir çukura düşmek için kendinizi bir topun içinden ateşleyin. Kobold düşmanlarını halledin, sonra çukurun kenarına geldiğinizde yukarı atlayın. Bu başka bir sarı platformu ortaya çıkaracaktır. Yukarıda bahsedilen platforma ulaşabilmek için topa geri dönün. Bu, kaya oluşumunun tepesine tırmanmanızı sağlar. Gizli Hazine sol köşede.
 • Gizli Hazine #27: Sırada, kendinizi birkaç kırmızı ve mor çiçeğin bulunduğu çimenlik bir alanda bulacaksınız. Bu bloğu etiketlemek için ikinci ve üçüncü mor çiçeğin arasına atlayın.
 • Gizli Hazine #28: Mor çiçekleri geçmeye devam ederek delikli bir kaya sütunu göreceksiniz. Yanında durun ve duman çıktığını gördüğünüzde zıplayın. Bu Mario’nun bir yeraltı bölgesine çekilmesine neden olacak. Bir kobold çetesinin bu konteyneri etiketlemek için beklediği yere kadar devam edin.

Belome Tapınağı Gizli Hazineleri

 • 29 ve 30 Numaralı Gizli Hazineler: Belome’nin Tapınağındaki bu Gizli Hazinelerin her ikisi de aynı bölgede bulunur. Talihinizi öğrenmek için heykellere vurmanız gereken kısmı geçene kadar ilerleyin. Bir sonraki odada iki sandık var:
  • Çıkıntılara tırmanın ve yüzen bloğun üstüne atlayın (düzgün inmek için atlarken dönmeniz gerekebilir).
  • Basamaklardan aşağı inin ve duvarın girintili köşesine dönün, sonra yukarı atlayın.

Monstro Kasabası Gizli Hazinesi

Super Mario RPG - Tüm Gizli Hazine Konumları Rehberi
 • Gizli Hazine #31: Monstro Kasabası’nın alt bölümündeki son odaya girin, ardından sol köşede dururken (yani çiçekli çalının yanında) yukarı atlayın.

Bean Valley Gizli Hazineleri

Super Mario RPG - Tüm Gizli Hazine Konumları Rehberi
 • Gizli Hazine #32: Bean Valley’e girdikten sonra sağdaki boruyu alın ve ekranda iki arının olduğu köşeye gidin.

Bu bölümü geçtikten sonra, içinde yavru Pirana Bitkileri olan beş borunun bulunduğu bir alan göreceksiniz. Utangaç Adam onları sularken rastgele etrafta uçar. Amaç, Utangaç Adamın sağ alt ve sağ taraftaki Pirana Bitkilerini sulamasını beklemektir. Pirana Bitkileri tamamen büyüdüğünde, onları savaşta yenerek borulardan aşağı inebilirsiniz.

 • Gizli Hazine #33: Sağ alttaki boruyu kullanın ve mevcut bloğun ve yayın biraz soluna atlayın.
 • Gizli Hazine #34: Sağ taraftaki boruyu kullanın ve odanın kenarına yakın bir yerden yayın sağına atlayın.

Nimbus Land ve Bowser’s Keep bölgelerindeki Gizli Hazine konumları

Super Mario RPG’deki son birkaç Gizli Hazine Nimbus Land ve Bowser’s Keep bölgelerindedir. İlkinde birkaç tane, ikincisinde ise sadece bir tane vardır.

Nimbus Land Gizli Hazineler

 • Gizli Hazine #35: Nimbus Diyarı’ndaki eşya dükkanına girin ve satıcının arkasındaki kahverengi kutuları kullanın.
 • Gizli Hazine #36 ve #37: Kaleye girdikten sonra, aşağı inen basamakları olan sol kanada ulaşana kadar devam edin. Burada bir kuş düşmanı ve bir Jawful var:
  • İlk sandık doğrudan Jawful’un durduğu yerin üzerinde, bu da onu indirmeniz gerektiği anlamına geliyor.
  • İkinci sandık odanın karanlık kısmındaki küçük boşlukta. Zaten ekranın kenarı gibi görünüyor, ancak geçebilmeniz gerekir.
 • Gizli Hazine #38: Jawful’un hemen ilerisindeki odada bulunan köylülerden Kale Anahtarı 1’i alın ve ana koridordaki odaya girmek için kullanın. Kanadın üst kısmına ulaşmak için Birdo’yu yenin. Oraya vardığınızda, mevcut eşya bloğunun üstüne atlayın.
 • Gizli Hazine #39: Bu Gizli Hazine sadece Valentina ve Dodo’yu yendikten ve böylece kraliyet ailesini serbest bıraktıktan sonra ortaya çıkar. Ana koridora geri dönün (yani üç kapılı olan, biri daha önce Birdo boss dövüşüne açılan). En sol köşede durun ve bu konteyneri etiketlemek için atlayın.

Bowser’ın Kalesi/Silah Dünyası Gizli Hazine

Super Mario RPG - Tüm Gizli Hazine Konumları Rehberi
Super Mario RPG Gizli Hazine
 • Gizli Hazine #40: Oyundaki son Gizli Hazine Silah Dünyasında, tüm Bowser’ın Kalesindeki bulmacaları tamamladıktan sonra bulunabilir. Küçük bir odada bir kayıt noktasına ulaşana kadar bölgenin derinliklerine doğru devam edin. Görünmez konteyner kayıt noktasının hemen yanındadır.

Super Mario RPG’deki tüm Gizli Hazineler bu kadar.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın alırsanız The Gamer Station gelirden pay alabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Film ve Dizilerle, Teknolojik ve Finansal konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Dokie‘yi,
Dünya mutfağı ve tariflerle ilgili konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Cook Station‘ı ziyaret edebilirsiniz!

Subscription 02

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir