Rehberler Strateji

TFT Set 6.5’te Yordle kompu nasıl oynanır?

Yordle, Teamfight Tactics’te uzun zamandır hayranların favorisiydi ve Set 6’ya eklenmeleri de bir istisna değildi. 6. Set’in başlarında, Yordlelar nadiren en güçlü kompozisyondu. Genellikle ekonomi kazanmak için erken oyunda kullanılırlardı, ancak altı Yordle istiflemek ve Veigar’a gitmek, yüksek dereceli TFT’de neredeyse hiçbir zaman en iyi karar değildi. İşte tüm bunlar Set 6.5 Yordles ile değişiyor.

6.5’te Yordle; eğlenceli ve öğrenmesi kolay, uygulanabilir, güçlü bir kompozisyonla birleştiriyor.Erken ve orta oyun da Yordle Kompu

Yordle’da birincil taşıyıcınız, Set 6.5’e yeni eklenen Corki olacak. Corki’nin en iyi eşyalarından biri Mavi Buff olduğundan, ilk item seçiminde Tanrıça’nın Gözyaşı’nı almayı tercih edin.

İlk PvE turları Yordle için çok önemlidir çünkü üç özelliği mümkün olan en kısa sürede aktif hale getirmek mutlak bir zorunluluktur. Ziggs, Lulu, Corki, Poppy veya diğer herhangi bir Yordle’ı erkenden alın, böylece her turun başında daha fazla birim toplamaya başlayabilirsiniz. Tüm oyun boyunca tahtanızda üç Yordle olduğundan emin olun. Bu size daha fazla Corki bulmak için en iyi şansı verecektir.

İlk Corki’nizi bulur bulmaz ona eşya yüklemeye başlayabilirsiniz. Corki’nin itemleri genellikle Mavi Buff’ı ve iki güçlü hasar öğesini takip eder. Infinity Edge ve Jeweled Gauntlet’in eşleşmesi iyi bir tercih olabilir ve lobiye bağlı olarak Giant Slayer’de verilebilir.

Oyunun başlarında ve ortasında, tahtanızı dengelemeye yardımcı olmak için 2 Yıldızlı bir Corki’ye ne kadar hızlı ulaşabilirseniz o kadar iyi olacaktır. Onu, Vex veya Gnar gibi iki veya daha fazla güçlü Yordle ile, mümkün olan en kısa sürede altı Yordle’a sığdırmalısınız. Yordle’ın önceki yinelemelerinden farklı olarak, tahtanızdaki her Yordle’ı 3 Yıldızlı yapmak tamamen gerekli değildir. Late-Game’i güvence altına almak için biraz Veigar almak güzel olsa da, Corki kendi başına mükemmel bir şekilde kompunuzu taşıyabilir.


Late-Game kompozisyonu ve şampiyonları konumlandırma

Yordle konumlandırması çok basittir. Corki’nizi desteklemek ve ona her türlü tehdide karşı koruma sağlamak isteyeceksiniz. Bu, bir düşman Blitzcrank’in kancasından endişe ediyorsanız Ziggs gibi daha az önemli bir birimi köşeye sıkıştırmak anlamına geliyor. Vex, Poppy ve Gnar’ın hepsi ön saflarda yer alabilir. Socialite hex, Corki, Gnar veya Vex tarafından iyi kullanılabilir, ancak tahtanın ortası gibi kötü bir noktadaysa pozisyondan ödün vermeye değmez.

Corki itemlerini aldıktan sonra, sıralayacağınız en önemli birim tankınız olacaktır. Corki dışında, Vex veya Gnar, 3-Yıldız yapmak için en önemli Yordle’lardır. Bunu yapmak, Corki’nizi korumak için kullanışlı bir cephe hattınız olması için tank itemlerini üzerlerine yığmanıza olanak tanır. Her Yordle’da 3 Yıldızlı rotayı seçerseniz, sonunda Veigar birimlerini de toplamak isteyeceksiniz.

Yordle kompozisyonunun her iki versiyonu için de, 3 Yıldızlı tek maliyetli Yordles’a (Ziggs ve Poppy) ulaşmak için Seviye 5’te yeniden zar atmak mantıklı bir seçim olabilir Bu, umarım 3 Yıldızlı Corki ve Vex/Gnar’a daha da hızlı erişmenizi sağlar.

Seviye 8’e ulaşabiliyorsanız, yukarıdaki resim mükemmel bir Yordle tahtasının nasıl göründüğünü gösterir. 2 Yıldızlı Jinx ve/veya Veigar, kompozisyonu en üst seviyeye çıkaracak ve lobiyi kazanmanızı sağlayacaktır.

Kaynak

0
0
0
0
0
20
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish