E-SPOR Haberler MOBA

Valve, Çin Dota 2 takımlarının Stockholm DPC Major’a katılmayacağını doğruladı!

Valve, Çinli takımların ESL One Stockholm Major’da yarışmak için seyahat etmeyeceklerini onayladı. Bunun yerine, Çin’deki 2022 Dota Pro Circuit Bahar Turu, 6-8 Mayıs tarihleri arasında başka bir dizi izole Bölgesel Final ile sona erecek.

Bu haber Valve’in Çinli ortağı ve turnuva organizatörü Perfect World’den geliyor. Çinli takımların Major’e gitmeyeceğini ve turnuva formatının izole bir DPC Turu için değiştirildiğini doğruladı.

Bu karar için şu anda resmi bir neden verilmedi, ancak bunun muhtemelen COVID-19 salgınlarını çevreleyen mevcut durumla ve Çin’de hükümetin olaylara verdiği yanıtla çok ilgisi var. Bölgenin Bahar Turu maçları, Mart ayının sonunda Şanghay’da yaşanan bu tür bir baskı nedeniyle geçici olarak ertelendi.

Dün sabah erken saatlerde, Çin’in en iyi Dota takımı olan PSG.LGD, Weibo aracılığıyla ülkede COVID kısıtlamaları arttıkça tüm oyuncularının şu anda evlerinde karantinaya alındığını doğruladı. Ayrıca hükümet, karantinadayken seyahat vizesi başvurularının ele alınmasına izin vermiyor. LGD yönetimi, durumun Valve ve Perfect World’e bildirildiğini doğruladı.

Tıpkı Kış Turu Bölgesel Finallerinde olduğu gibi Çin DPC turu, Bölüm I’in ilk dört takımı, sezon için ödül ve DPC Puanlarını almak için 6 – 8 Mayıs arasında bir çift eleme grubunda yarışacak.

Ne yazık ki hayranlar için bu, altı bölgenin tümü uluslararası bir LAN turnuvasında yarışmak için en iyi oyuncularını gönderemeden başka bir DPC Turunun geçeceği anlamına geliyor.

Bu Bölgesel Finallerle ilgili ek ayrıntılar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR