Aksiyon Haberler Macera RPG / MMORPG

WoW Classic Season Of Mastery’s Hardcore Modu, Oyunu Daha da Zorlaştırıyor.

Oyuncular, 60. seviyeye ulaşmaya ve oyunun ilk baskınının son patronunu tek bir kez ölmeden yenmeye çalışıyorlar.

World of Warcraft’ın Ustalık Sezonu şimdi yayında, yeni sunucular ve daha yüksek seviye atlama hızları ve daha zorlu baskın patronları dahil bir dizi değişiklik getiriyor . Ancak birkaç oyuncu, Season of Mastery’nin yeni Soul of Iron sistemini kullanarak “hardcore” modda oynayarak mücadeleyi daha da artırmaya çalışıyor.

Ustalık Sezonunda, yeni eklenen iki NPC, oyunculara henüz ölmedilerse “Soul of Iron” adlı özel bir buff verecek. Bu, alıcının hiçbir zaman yenilgiyi bilmediğini ve diğer oyuncular tarafından görülebildiğini gösterir. WoW, tam anlamıyla ortaya çıkmamış olsa bile, ilk kez bir “hardcore” modu resmi olarak destekliyor.

Diablo II gibi birçok resmi hardcore modu kalıcı ölümle sonuçlanırken, WoW Classic’in Soul of Iron sistemi oyuncuların bufflarını kaybetmelerine ve bunun yerine tüm istatistikleri %1 azaltan bir debuff almasına neden olur. Zayıflatıcı kaldırılabilir, ancak öldürülen bir karakter bir daha asla Demir Ruhu güçlendirmesini alamaz. Amaç, daha yoğun bir oyun deneyimi ile sonuçlanan ölümle ilişkili ek risk ile oyuncuların ölmeden ne kadar ileri gidebileceğini görmektir.

Oyun resmi olarak desteklemese de birçok oyuncu, ölmeleri durumunda karakterlerini silmeye veya bir daha asla oynamamaya yemin ederek Soul of Iron sistemini bir adım daha ileri götürüyor. Diğer yaygın hardcore mod kuralları arasında oyunun müzayede evini kullanamama, zindanlar veya baskınlar dışında gruplaşma olmaması (ve ancak o zaman diğer hardcore oyuncularla birlikte) ve kendi kendini diriltme yetenekleri yok.

Season of Mastery oynayan birçok hardcore oyuncu , çabaya yardımcı olmak için Classic Hardcore eklentisini kullanıyor . Eklenti, diğer oyunculardan posta almayı veya müzayede evini kullanmayı otomatik olarak devre dışı bırakır ve ayrıca diğer oyuncular denemelerinde başarısız olduğunda bildirim sağlar. Ayrıca, hardcore oyuncuların kurallara göre oynamasını sağlamak için hile karşıtı algılama özelliğine sahiptir ve bir skor tablosuna yüklemeler çalışır.

Kendini işine adamış birkaç WoW Classic oyuncusundan daha fazlası oyunu avucunun içi gibi bildiğinden, hardcore bir karakter oynamak, oyunu heyecanlı tutmanın ve ekstra meydan okuma eklemenin bir yoludur. Season of Mastery’deki birçok hardcore oyuncu, “Road to Ragnaros” adlı bir topluluk etkinliğine katılarak karakterleriyle sonuna kadar gitmek istiyor. Amaç, oyuncuların maksimum seviye olan 60’a kadar seviye atlaması, vites alması ve oyunun ilk baskınının son patronu Ragnaros’u bir kez ölmeden yenmeye çalışmaktır.

WoW Classic’in 2019 lansmanının ilk haftasında en iyi WoW Classic loncalarının Ragnaros’u mağlup ettiği düşünülürse, bu başarı kesinlikle mümkün görünüyor, ancak yol boyunca karakterlerini kaybeden birkaç oyuncu olacağından emin olabilirsiniz. Road to Ragnaros’a katılan çeşitli oyuncuların gelişimlerini Twitch üzerinden takip edebilirsiniz .

WoW Classic Season of Mastery, Wall Street Journal’dan Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in yatırımcılardan cinsel taciz ve ayrımcılık iddialarıyla ilgili bilgileri nasıl saklamış olabileceğini ayrıntılarıyla anlatan bomba bir rapor olarak yayınlandı . Bu, bu yılın başlarında , Activision Blizzard’ı, o zamandan beri birden fazla ek dava soruşturmasına yol açan bir “frat boy” işyeri kültürünü teşvik ettiği iddiasıyla suçlayan bir California eyaleti davasıyla başlayan devam eden skandalın son bölümü .

Kaynak

0
0
0
0
0
13
0

Bir cevap yazın

X