Haberler

VCT Champions 2021 için gruplar ve format açıklandı

Son VALORANT Şampiyonlar Turu etkinliğinin başlamasına iki haftadan kısa bir süre kala, 1 Aralık’ta başlayacak olan VCT Champions 2021 için format ve gruplar açıklandı.

Champions, VCT Masters Three Berlin ile aynı formatı kullanacak. Dört takımdan oluşan dört grup, her gruptan iki takımı tek elemeli playoff grubuna gönderecek olan kendi GSL tarzı, çift eleme grup aşamasında yarışacak.

İşte VCT Champions’taki gruplar:

A Grubu: Acend, Team Envy, Vivo Keyd, X10 Esports

B Grubu: Sentinels, Team Liquid, FURIA, KRU Esports

C Grubu: Gambit, Crazy Raccoon, Team Secret, Team Vikings

D Grubu: Vision Strikers, Fnatic, Cloud9, Full Sense

Riot Games’e göre gruplar, “Challenger etkinliklerindeki ilgili son sıralamalarının ve bölgelerinin gücünün bir kombinasyonu” temelinde belirlendi. Ayrıca Riot, ekiplerin kendi bölgelerindeki ekiplere karşı gruplanmamasını istedi. Dört EMEA takımının tamamı ayrı gruplarda ve Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya ve Brezilya’dan gelen üç takımın hepsi de ayrıldı.

Grup aşamasının tamamlanmasının ardından, sekiz playoff takımının tamamı rastgele bir kura çekimi ile seribaşı olacak. Birinci olan grup takımı, açılış turunda başka bir gruptan ikinci olan bir takımla oynayacak. 12 Aralık Pazar günü oynanacak bo5 büyük final hariç tüm maçlar bo3 olacak.

Grup aşamasının ilk maçı, 1 Aralık Çarşamba günü saat 8’de Vision Strikers’ın Full Sense ile karşı karşıya gelmesiyle başlıyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR