Haberler Oyun-İş Dünyası Uncategorized

Tencent, Yooka-Laylee stüdyosu Playtonic’in bir kısmını satın aldı.

Playtonic, oyunları üzerinde tam yaratıcı kontrolü elinde tutacağını söylüyor.

Dünyanın en büyük oyun yayıncısı Tencent artık biraz daha büyük. Yooka-Laylee geliştiricisi Playtonic bugün, Tencent’in şirkette “daha inanılmaz oyun yolculukları yaratmasına” yardımcı olacak ve aynı zamanda yeni başlatılan yayıncılık bölümü Playtonic Friends’i destekleyecek bir azınlık hissesini satın aldığını duyurdu.

Playtonic’in kurucusu Gavin Price, “Altı yıl önce havalı, heyecan verici bir roket gemisi inşa ettik, doğru ve heyecan verici olduğunu düşündüğümüz bir rota belirledik” dedi. “Tencent’in bu rotayı kabul etmesinden ve misyonumuzu daha ileriye taşımak için bir miktar roket yakıtı sağlamasından heyecan duyuyoruz!”

Şu anda Playtonic Tencent’in ne kadarına sahip olduğu da dahil olmak üzere anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı, ancak stüdyo oyunları üzerinde tam yaratıcı kontrolü elinde tutacağını söylüyor. Yatırım, Playtonic’in “yakın ve uzaktan çeşitli yetenekleri işe almaya, genel merkezlerini iyileştirmeye ve yeni konumlarda genişleme arayışına vurgu yaparak” çok ekipli bir geliştirici olmasını sağlayacak.

Tencent, 1998’de kurulmuş, çeşitli çevrimiçi ve teknik hizmetlerle ilgilenen devasa bir Çin holdingidir. Ancak oyuncular için, öncelikle birden fazla büyük video oyunu geliştiricisine ve yayıncısına yaptığı yatırımlarla tanınır . Riot Games’in tamamına sahip ve Epic Games (yüzde 40), Ubisoft (yüzde beş), Activision Blizzard (yüzde beş) ve Paradox’ta (yüzde beş) ve daha birçok hisseye sahip. Bu yılın başlarında, Spec Ops: The Line geliştiricisi Yager’ın çoğunluğunu aldı ve Discord’da da hissesi var.

Temmuz ayında Sumo Digital’i satın aldığında söylediğimiz gibi , Tencent’in bu noktada video oyunu endüstrisinin ne kadarına sahip olduğunu abartmak zor . Ancak aynı zamanda bazı önemli zorluklarla da karşı karşıya: Bu yılın başlarında şirketin Riot ve Epic’teki hisseleri konusunda ABD hükümetiyle müzakerelerde olduğu ve Çin hükümetinin oyun oynama konusunda son zamanlarda aldığı baskının payını ciddi şekilde etkilediği ortaya çıktı. fiyat . Eylül ayında Tencent , hükümet tarafından belirlenen katı endüstri düzenlemelerini uygulamaya ve takip etmeye söz veren 213 Çinli oyun şirketi tarafından imzalanan bir açıklamaya adını ekledi .

Kaynak

0
0
0
0
0
46
0

Bir cevap yazın

X