Haberler

WWE, yeni RPG oyunu için anlaşma imzaladı

Yakın zamanda yapılan bir WWE finansal toplantısı, resmi olarak yakında duyurulacak olan güreş tabanlı bir RPG oyununun varlığını ortaya çıkardı.

WWE’nin son kazanç çağrısında (Eurogamer tarafından bildirildiği üzere) ortaya çıkan baş marka yöneticisi Stephanie McMahon, oyunun şirket için bir öncelik olduğunu (izleyicilerinin %80’i oyuncular olduğu için) ve yeni RPG oyunu ile bu bölümü genişleteceğini söyledi.

Oyuna kısaca değindi, sadece WWE’nin ”RPG oyunu alanında kısa süre önce açıklanacak yeni bir anlaşma imzaladığını” söyledi, ancak bunun ana WWE serisinden ayrı olarak bahsetti ve RPG’nin tamamen yeni bir şey olacağını ima etti.

WWE serisinin en son oyunu olan WWE 2K22, 2K20’nin oldukça kötü çıkışının ardından bir yıl aradan sonra Mart ayında piyasaya sürüldü.

Stephanie McMahon: “Oyun motorunu geliştirmek için bir yıldan biraz daha uzun bir süre ara verdikten sonra, Take-Two Interactive’deki ortaklarımızla el ele çalıştık, müşterilerimizi ve hayranlarımızı dinledik ve beklentilerini aşan bir oyun sunarak güvenlerini geri kazandık. “dedi.

“WWE 2K22, bugüne kadar Twitch’te 5,6 milyon saatin üzerinde görüntülenme ile hem Xbox hem de PlayStation platformlarında en yüksek Metacritic puanlarına sahip ticari ve kritik bir başarı sağladı.”

WWE’nin oyun bölümünün geri kalanı da iyi gidiyor gibi görünüyor ve McMahon, mobil oyunlarının (SuperCard ve Champions) güçlü performans göstermeye devam ettiğini söylüyor.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR