Haberler

Yeni VALORANT rekabetçi rütbesi Ascendant duyuruldu!

Riot Games’in bugün yaptığı duyuruya göre, VALORANT için Ascendant adlı yeni bir rekabetçi rütbesi getirmeye hazırlanıyor.

Yeni Rank, Elmas’ın üzerinde ve Ölümsüz’ün altında yer alacak, böylece sıralama sisteminin alt ve üst uçları arasında daha fazla oyuncu filtrelenebilecek. Ascendant Rankı, 22 Haziran’da Bölüm Beş, Birinci Perde’nin yayınlanmasıyla birlikte rekabetçi moda eklenecek.

Riot, yeni sıralamanın uygulanmasıyla ilgili olarak, “Geliştirme ekibi Derece dağılımını düşündükçe, Bronz ve Silver’da oraya ait olmayan çok fazla oyuncunun olduğu ortaya çıktı” dedi.

Riot, bunun Platin ve Elmas gibi daha üst sıralarda aşırı nüfus artışına yol açabileceğini açıkladı. Geliştiriciler, Ascendant’ı İmmortal(Ölümsüz) rankından bir önceye koyarak bu nüfus dağılımını düzenlemeyi umuyor. Riot’a göre bu, daha yüksek rütbelerin prestijini korumaya yardımcı olacak.

Esports Tales tarafından sağlanan verilere göre, Silver(Gümüş) sıralaması tartışmasız oyunda en kalabalık olanlardan biri. Silver seviyesindeki oyuncular, oyuncu tabanının yüzde 28,1’ini alırken, oyundaki en yüksek rütbe olan Radiant yüzde 0,03’ü oluşturuyor.

Mayıs ayında Silver 1 yüzde 10,2 ile en yüksek oyuncu dağılımına sahipti. Bu rakam yavaş yavaş en üst sıralarda yüzde bir ila beşe kadar düşüyor. Ascendant, muhtemelen alt sıradaki oyuncular yavaş yavaş sıralı sistemin üst uçlarına doğru kayarken aynı sayı civarında yer alacaktır.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir