Haberler

Split, VALORANT’ın Rekabetçi ve Normal harita havuzundan kaldırılıyor.

VALORANT Yama 5.0, yeni Pearl haritasını, Split’in harita havuzundan kaldırılışı, yeni bir rekabetçi rankını ve birden fazla hata düzeltmesini oyuna getiren önemli bir güncellemedir.

Yama 5.0, oyuncuları canlı görseller ve alanlarla dolu bir sualtı şehrine götüren yeni Pearl haritasını oyuna ekliyor. Hayranlar, oyuncuların haritayı rekabetçi bir maçın baskısı olmadan öğrenebilecekleri Pearl haritasına özel bir modda yeni haritanın keyfini çıkarabilirler. Pearl’e özel sıra, Pearl rekabetçi rotasyona girmeden önce iki hafta boyunca mevcut olacak.

Pearl’in tanıtımı aynı zamanda başka bir haritanın oyundan kaldırılışını işaret ediyor. Split, Normal ve Rekabetçi sıralardan geçici olarak kaldırılıyor ve belirli bir dönüş tarihi yok. Geliştiriciler, yakın tarihli bir blog gönderisinde şimdilik Split’i rotasyondan kaldırma kararını detaylandırdı ve muhtemelen daha sonra güncellemelerle geri dönecek.

Rekabetçi oyuncular ayrıca Diamond’ın(Elmas) üzerinde ve Immortal’ın(Ölümsüz) altında Ascendant adında yeni bir rank görecekler. Riot Games, Bronz ve Gümüş’deki birçok oyuncunun orada olmayı hak etmediğine inanıyor, ancak oyuncuları yukarı taşımak Platin ve Elmas derecelerinin aşırı kalabalık olmasına neden olacaktır. Geliştiriciler, daha yüksek rütbelerin prestijini korurken oyuncuları daha iyi dağıtmak için yeni bir rütbe eklemeye karar verdi.

Ascendant’ın altındaki sıraları belirleyen MMR hedefleri düşürülürken, Ölümsüz 1’den 3’e ve Radiant’ın mmr hedefi yükseltildi. Ascendant’ın altındaki oyuncular, değişiklikler nedeniyle daha kolay rank atlayacaklar, ancak Ölümsüz oyuncular ve daha yukarısı, önceki sıralarına daha zor ulaşacak.

En yüksek yerleştirme artık Elmas Bir yerine Ascendant Bir’dir. Beş kişilik gruplar için yüzde 25 kademe puanı cezası artık Elmas Üç yerine Ölümsüz 1’de başlıyor ve solo ve duo kısıtlaması da Ölümsüz 1’de başlıyor.

Yama 5.0 ayrıca birden fazla hata ve bugları gideriyor. Yama 5.0, 22 Haziran’da 5. Bölümün yayınlanmasıyla birlikte başlayacak.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir