Haberler Oyun-İş Dünyası

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alımı FTC tarafından incelenecek!

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması FTC tarafından incelenecek.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu’nun amacı, anlaşmanın oyun endüstrisindeki rekabete zarar verip vermeyeceğini değerlendirmektir. Adalet Bakanlığı ve FTC, antitrust konularını gözden geçirme sorumluluğunu paylaşır ve genellikle hangi devlet kurumunun her bir iddiayı araştıracağı konusunda bir anlaşmaya varır.

FTC başkanı Lina Khan, büyük teknoloji şirketleri tarafından yapılan anlaşmalara daha sıkı bir şekilde bakacağı için anlaşmanın yüksek düzeyde inceleme alması bekleniyor. Khan’ın liderliğinde FTC, sektördeki iki büyük anlaşmayı engellemek için harekete geçti. Nvidia Corp., birçok ülkenin düzenleyici kurumunun incelemesini takiben Arm Ltd. ile yaptığı anlaşmadan kısa süre önce geri adım attı. Lockheed Martin’in Aerojet’i satın alması, yakın zamanda satın almayı engellemek için dava açacağını açıklamasının ardından FTC ile karşı karşıya kaldı.

Soruşturmanın, satın almanın oyun endüstrisindeki rekabete zarar verip vermeyeceğini belirlemek için Microsoft’un konsolları ve donanım sistemleriyle birlikte Activision’ın oyun koleksiyonuna yakından bakacağı bildiriliyor. Düzenleyiciler, satın almanın şirketin popüler oyunlarına erişimi sınırlayıp sınırlamayacağına ilişkin etkisine bakacaklar.

Anlaşma gerçekleşirse, satın alma muhtemelen Haziran 2023 civarında gerçekleşecek. Ancak anlaşma kapanmadan önce ABD’de ve muhtemelen diğer ülkelerde düzenleyici incelemeden geçecek.Kaynak

0
0
0
0
0
20
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish