E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

ESL Pro League Sezon 15 grupları çekildi

ESL, dünyanın en prestijli CS:GO turnuvalarından biri olan Pro League’in bir sonraki baskısı için grupları açıkladı.

Pro League’in 15. sezonu, Malta’da bir LAN kurulumunda 9 Mart ile 10 Nisan arasında gerçekleştirilecek. Katılan 24 takım, her biri altışarlı dört gruba ayrıldı ve bu, her gruptaki kadroların yarısının playofflara yükseldiğini görecek. A Grubunda G2, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, Entropiq, MOUZ ve LookingForOrg bulunuyor. B Grubunda Vitality, FaZe Clan, Virtus Pro, FURIA, ENCE ve Sprout bulunuyor.

Gambit, Liquid, GODSENT, BIG, Movistar Riders ve Party Astronots Grup C’nin bir parçasıyken, Natus Vincere, Heroic, Astralis, Complexity, Evil Geniuses ve AGO Grup D’den. Na`Vi, ESL Pro League 14. sezonunun şampiyonlarıydı ve unvanlarını savunmaya çalışacaklar.

Her grup galibi doğrudan çeyrek finale yükselecek, ikinci ve üçüncü sıradaki takımlar ise playoff oynayacak. Playofflar tekli eleme formatında olacak ve tüm maçlar bo3 olacak. Büyük final ise bo5 olacak.

Her şey ESL’nin planlarına göre giderse, Pro League’in bu edisyonu, 10. sezondan bu yana LAN’da oynanan ilk turnuva olacak. Son dört turnuva, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak çevrimiçi olarak oynanmak zorunda kaldı.

ESL Pro League 15. sezonda 823.000 dolarlık bir ödül havuzu var. Kazanan 175.000 $ artı Aralık ayında BLAST Premier Dünya Finalinde bir yer kazanacak, ikinciler ise 70.000 $ kazanacak.
Kaynak

0
0
0
0
0
28
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish