Genel Haberler

Fortnite, Ukrayna’da insani yardım için 24 saat içinde 36 milyon dolar topladı

Fortnite’ın en yeni sezonu, Ukrayna’da meydana gelen gerçek hayattaki çatışmaya paralel bir direniş temasıyla yeni başladı. Buna cevaben Epic Games, Üçüncü Bölüm’ün ikinci sezonunun ilk iki haftalık kârını Ukrayna’daki insani yardıma sağlayacağını duyurdu.

Sezon, 20 Mart’ta başladı. Epic, resmi Fortnite hesabından yaptığı bir tweette, 21 Mart itibarıyla aynı zamanda Fortnite oyundaki satışlardan 36 milyon doların üzerinde bir gelir elde ettiğini duyurdu.

Epic, tweet’te, UNICEF, Dünya Gıda Programı, BM Mülteci Ajansı ve Doğrudan Yardım dahil olmak üzere gelirlerin bağışlanacağı hayır kurumlarını listeliyor. Bu örgütler parayı, savaş nedeniyle yerinden edilmiş birçok insana malzeme, yiyecek ve barınak sağlamak için kullanacak.

Bu muhtemelen bir oyun şirketinin Ukrayna halkına bugüne kadar yaptığı en büyük katkı ve önümüzdeki iki hafta boyunca artmaya devam edecek. Yaklaşan diğer tek bağış, 6 milyon doları aşan ve artmaya devam eden itch.io paketi oldu. Kitle fonlu bağışlar, şirketlerin iyi bir amaç için para toplamasının önemli bir yolu gibi görünüyor.

Xbox dün sabah bir tweet ile önümüzdeki iki hafta boyunca oyundan elde edilen tüm kârı Ukrayna yardımına bağışlamak için Fortnite ile ortak olacağını duyurdu. Ancak Xbox’ın katkısının ne kadarının dün toplanan 36 milyon doların bir parçası olduğu belli değil.

Epic’in SSS’sine göre, Ukrayna halkına yardım etmek için sayılan satın alımlar, uygulamada harcanan tüm gerçek paraları içeriyor. Buna “V-Bucks, Fortnite Crew, yetenekli Savaş Biletleri ve paketler” satın alıma dahildir. Buna ek olarak, oyun dışında yapılan perakende satın alımlar, iki haftalık bağış toplama süresi içinde kullanılırsa Ukrayna yardımına gidebilir.

Bu, Epic’in bu ayın başlarında Rusya’daki tüm ticareti bitirmesinden sonra geldi. Epic, sosyal özellikleri engellemese de, Fortnite dahil Rusya’da Epic Games Store’daki hiçbir ürünün satışına izin vermiyor.

Epic’in bağış toplama çabası, oyun şirketinin Ukrayna’nın yerinden edilmiş insanlarına para toplama veya sağlama girişimlerinin en sonuncusu. Fortnite bir günde Ukrayna için 36 milyon dolar topladıysa, birçok hayran 3 Nisan’daki bağış toplama döneminin sonunda toplanan toplamı merak edecek.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR