Haberler

Twitch, geliştirilmiş raporlama ve itiraz özelliklerini kullanıma sunuyor

Twitch, güvenlik politikalarını elden geçiriyor, raporlama sürecini iyileştiriyor ve yeni bir itiraz portalı ekliyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Twitch, yayıncıların ve izleyicilerin içerik raporlama sürecini basitleştirerek, gelişmiş raporlama araçlarını yavaş yavaş kullanıma sunacak. Yeni süreç, kullanıcıların raporlarının belirli nedenini bulabilmeleri için bir arama işlevi ve işaretlenen içerik türü için bir menü içeriyor. Güncellenen raporlama araçları ilk olarak web sitesine gelecek ve mobil kullanıma sunulma daha sonraki bir tarihte gerçekleşecek.

Twitch, daha iyi raporlama özelliklerine ek olarak, itiraz sürecine daha fazla şeffaflık sunan yeni bir itiraz portalı da ekliyor. Geçmişte, bir yayıncı, bir yasaklama veya askıya alma işlemine itiraz etmek için itirazda bulunur, makbuzu onaylayan otomatik bir yanıt alır ve ardından itirazı kabul eden veya reddeden bir yanıt beklerdi. Kullanıcılar, sürecin yavaşlığından ve itirazların neden reddedildiğine dair açık bir açıklama eksikliğinden şikayet ediyorlardı. Duyuruda Twitch şunları söyledi:

Bugün, appeals.twitch.tv adresinde bulunan yeni itiraz portalımızın lansmanı ile tüm bunlar değişti. Bizim açımızdan uzmanlarımızın, itirazları daha hızlı incelemesine yardımcı olacak bazı teknik güncellemeler içeriyor. Sizin tarafınızdan, iki ana şey yaparak süreci basitleştirmeyi umduk:

1_Sırasıyla devam eden ve önceki taleplerin durumunu ve sonucunu görebileceksiniz.
2_İtiraz için uygun olan durumları görmenizi sağlayacak.

Duyuru ayrıca, yeni itiraz sürecinin nasıl çalıştığına ilişkin belirli ayrıntıları vurgulayan kapsamlı bir SSS içeriyordu. SSS için burayı kontrol et.

Twitch, güvenlik ve güvenlik araçlarını yavaş yavaş güçlendirdi. Geçen Eylül ayında Twitch, yayıncıların sohbetlerine yalnızca doğrulanmış telefon numaralarına sahip hesapların sohbete katılmasına izin vererek, yayıncıların sohbetlerini nefret dolu bot spam’lerinden korumanın yolunu getirdi. Bu yeni raporlama ve itiraz araçları, Twitch’in devam eden güvenlik programındaki bir sonraki adım olarak göze çarpıyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR