Uncategorized

Wild Rift Champions Korea, 2021 Dünya Şampiyonasına bir takım gönderecek!

7 Eylül’de başlayacak olan Wild Rift Champions Korea 2021 Dünya Şampiyonası içi Üç LCK kuruluşu da yarışıyor.

7 ila 19 Eylül tarihleri arasında League of Legends: Wild Rift Champions Korea (WCK) 2021’de sekiz takım yarışacak. Oyunda, 80 milyon Güney Kore wonu (yaklaşık 69.000 $) değerinde bir ödül havuzu bulunuyor ve kazanan ülke yarışmada ülkeyi temsil ediyor. Yarışma, Güney Kore, Seul’deki LoL Park’ta çevrimdışı olarak oynanacak. Salonda seyirci olmayacak.

LCK’dan üç takım doğrudan yarışmaya davet edildi. Bunlar T1, Liiv SANDBOX ve KT Rolster’dır. Diğer beş takım, geçen ay gerçekleşen herkese açık Wariwari Rumble turnuvası aracılığıyla WCK’ya katılmaya hak kazandı. Bunlar GLUK, Baby is 87, Break Frame Gaming (BFG), Let’s Go to Mars (LGTM) ve Team NC.

WCK, 7-12 Eylül tarihleri arasında grup aşamalarına ayrıldı ve ardından 16-19 Eylül tarihleri arasında playofflar oynanacak.

Grup aşamaları için sekiz takım, her biri dört takımdan oluşan iki gruba (A ve B) ayrıldı. Üçün en iyisi tek devreli turnuva formatında yarışacaklar. Bu, takımların gruplarındaki diğer tüm takımlarla bir kez karşılaşacağı anlamına gelir. Her gruptan ilk iki takım playofflara yükselecek. Gruplar aşağıdaki gibidir:

Group A

  • T1
  • Liiv Sandbox
  • GLUK Gaming
  • Team NC

Group B

  • KT Rolster
  • Break Frame Gaming
  • Let’s Go to Mars
  • Baby is 87

Playofflar yarı final, üçüncülük maçı ve finallerden oluşacak. Finaller hariç tüm maçlar beşin en iyisi sistemine göre oynanacaktır. Büyük finallerde en iyi yedi seri yer alacak.

Turnuva her gün 03:00 CT’de başlayacak. Wild Rift Esports Korea’nın Twitch kanalında ve Wild Rift Korea YouTube kanalında yayınlanacak.

2013’teki başlangıcından bu yana altı kez Dünya Şampiyonası kazanan Kore, League of Legends e-sporunda en başarılı bölge. Wild Rift hayranları, ülkenin aynı performansı mobil oyunda da sergilemesini umacaklar.

14
6
25
2
5
1
9
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X