Haberler

Çin e-ticaret siteleri, yeni oyun kısıtlamalarını aşmak için reşit olmayanlara hesap kiralıyor!

Ağustos ayının sonunda Çin, reşit olmayanların hafta boyunca yalnızca üç saat ve Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yalnızca bir saat video oyunları oynamasına izin veren yeni bir politika uygulamaya koydu. Bununla birlikte, Eylül ayına bir hafta kala, insanların genç oyunculara geri dönüş yolu veren bir geçici çözüm bulduğu bildiriliyor.

The People’s Daily, Tencent’in popüler bir ücretsiz çevrimiçi mobil oyun olan Honor of Kings için hesap kiralama ve ticaret yaptığı için 20’den fazla e-ticaret sitesine dava açtığını bildirdi. Kiralık hesaplar, 33 yuan’dan başlayan fiyatlarla iki saat boyunca kullanılabilir ve bu da 5 doların biraz üzerinde bir rakam.

Oyun içinde Tencent, kayıt olurken gerçek adınızı kullanmanızı gerektiren bir sistem oluşturdu. Ancak reşit olmayanların hesap kiralayarak yeni zaman sınırları hakkında endişelenmelerine gerek yok.

Ne yazık ki bu oyuncular, gerçek ad kaydını atlamak için bu hesapları kiralayabilmelerine rağmen, Tencent’in birden fazla popüler oyun için zamana duyarlı bir yüz tanıma sistemi kullanmaya başladığı bildiriliyor.

Oyuncu yüz taramasını geçemezse veya reddederse, hemen oyundan çıkarılacak ve çevrimdışına gönderilecek. Tüm bu önlemler, her gün 110 milyon reşit olmayan çocuğun çevrimiçi olarak oynadığı rapor edilen, ülke içinde artan oyun bağımlılığı endişeleriyle mücadele etmek için alınana kararların sonucudur.

Video oyunları Çin’deki genç izleyiciler için temel bir unsur olarak yerlerini korurken, artan sayıdaki sistemlerin önüne geçmek için daha da benzersiz ve yaratıcı yollar görebiliriz. Ancak bu, reşit olmayanların oynadığı saatleri azaltmak için daha sert önlemlerin alınmasına neden olabilir.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir