Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Ubisoft’un unutulmuş battle royale oyunu Hyper Scape kapanıyor.

Ubisoft, Nisan ayında fişi çekiyor.

Ubisoft’un oynaması ücretsiz battle royale oyunu Hyper Scape , lansmanından iki yıldan kısa bir süre sonra kapanıyor. Geliştirici, kararı bugün yayınlanan kısa bir blog gönderisinde duyurdu. Sunucuların 28 Nisan’da kapatılması planlanıyor.

“Hyper Scape’in geliştirilmesini sonlandırmak ve 28 Nisan itibariyle oyunu kapatmak için zor bir karar aldık. Dikey, yakın mesafeli ve hızlı tempolu bir nişancı deneyimi yaratmak için yola çıktık ve topluluğumuza bunun için çok müteşekkiriz. Bu oyundan öğrendiklerimizi gelecekteki ürünlere aktaracağız” deniyor.

Beta döneminde Twitch’te bir sıçrama yaptıktan sonra (beta anahtarı kazanmak için yayınları izlemek zorunda kalmanın küçük bir kısmı sayesinde), Hyper Scape Ağustos 2020’de küçük bir hayran kitlesine ulaştı. 100 oyunculu battle royale oyunuyla öne çıkmayı amaçladı. yüksek hareketlilik, fütüristik şehir haritası ve belirli bölgeleri yavaş yavaş kapatan “daire” mekaniğine benzersiz bir bakış, ancak çoğu (ben dahil) cezalandırıcı savaşıyla kapatıldı. Lansmanından birkaç ay sonra Ubisoft, Hyper Scape’in çok zor ve sıkıcı olduğunu kabul etti.

Oyuncu sayıları azaldıkça, Hyper Scape, oyuncu sayısını 100’den 60’a düşürerek ve iyi karşılanan ölüm maçı modunu vurgulayarak adapte oldu. Apex Legends ve Call of Duty: Warzone gibi rakipler büyüdükçe oyun, toplu oyun bilincinde çoğunlukla unutuldu. Hyper Scape’de oyuncu numaralarımız yok (Steam’de kontrol edilmesi kolay bir şey ama sadece Epic ve Uplay’de var), ancak Reddit’in küçük lobilere atıfta bulunan gönderilerine bakılırsa , pek çok oyuncusu varmış gibi görünmüyor.

Hyper Scape, çöküşüne kadar geçen aylarda küçük bir oyuncu sarsıntısı yaşayabilir. Meraklı bir oyun gecesinde eğlenecek çok şey var – harita benzersiz, bir battle royale oyununda özgürce çift zıplamak eğlenceli ve bir topa dönüştüğünüz garip bir güçlenmeyi hatırlıyorum.

Nisan, Ubisoft’un ilk battle royale deneyinin sonunu işaret edecek. Hyper Scape, battle royale oyunlarının doğası gereği riskli bir iş olduğunu iyi bir hatırlatıcıdır: Bu tür, oyun hemen popüler olmadığı sürece bakımı inanılmaz derecede zor olabilen yüksek bir oyuncu sayısı gerektirir. Ubi, Hyper Scape’i özel oyuncu tabanlarıyla zaten kalabalık olan iyi battle royale oyunları alanına başlattı. İnsanları Fortnite, Warzone ve Apex’ten uzaklaştırmak ve 100 kişilik lobileri doldurmak “oldukça iyi” olmaktan çok daha fazlasını gerektiriyor.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR