Haberler

VCT Masters Berlin 811.000 izleyici ile zirveye ulaştı

Heyecan verici bir dokuz günün ardından, VALORANT Champions Tour Masters Berlin turnuvası, Esports Charts’a göre, etkileyici bir 811.000 en yüksek izleyici sayısı ve ortalama 390.000’in biraz altında bir izleyici sayısı ile sona erdi.

Turnuva, Sentinels’in G2 Esports’a karşı serisi sırasında, grup aşamasının altıncı gününde iki Batılı güç merkezinin karşı karşıya gelmesiyle zirveye ulaştı.

Sentinels ve G2, etkinliğin ilk toplantısı için 808.000 izleyiciyi bir araya getirdiklerinde, üçüncü gün boyunca turnuvanın en çok izlenen ikinci dizisine de sahip oldular. Her iki takım da sonuçta büyük finallere ulaşamayacak ve Envy’nin şampiyonluk için Gambit Esports ile karşılaşmasına yol açacaktı.

Bu eşleşme, beklenmiyordu ve sonuç olarak, izlenme zirvesi nispeten daha düşüktü; seri sadece 692.000 seyirci ile zirveye ulaştı. Bununla birlikte, seri ilk turdan itibaren heyecan vericiydi ve dünyanın en iyi iki takımı arasında inanılmaz bir mücadele verdi.

Uluslararası bir VALORANT serisi için en yüksek izleyici sayısı, Mayıs ayında VCT Masters Reykjavík’te karşı karşıya gelen Sentinels vs. Fnatic’e ait. Seri, Esports Charts’a göre ortalama 488.000 kişinin izlediği turnuva ile bir milyonun biraz üzerinde izleyiciyle zirveye ulaştı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir