E-SPOR Haberler MOBA

2022 LPL Bahar Mevsimi playoffları 12 Nisan’a ertelendi, program açıklandı


Lig yetkilileri sosyal medya aracılığıyla 2022 LPL Bahar Mevsimi playofflarının COVID-19 nedeniyle daha da ertelendiğini açıkladı.

LPL, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Mevcut Covid durumu nedeniyle, oyuncularımızın, antrenörlerimizin, takım personellerinin ve personelimizin sağlığını ve güvenliğini korumak için playoff programını 12 Nisan ve sonrasına ertelemeye karar verdik” dedi. “Oyunlar uzaktan oynanacak”

2022 LPL Spring Split playoffları başlangıçta 29 Mart’tan 8 Nisan’a ertelenmişti. O zamanlar, Mart ayında gerçekleşmesi planlanan kalan maçların uzaktan gerçekleşeceği ve kalan serilerin erteleneceği söylendi. 8 Nisan Kararı, Şanghay’daki bir karantina nedeniyle alındı.

Şu anda dört takım -Victory Five, Top Esports, Royal Never Give Up ve JD Gaming- bahar şampiyonluğu ve 2022 Sezon Ortası Davetiyesinde yer almak için yarışıyor. Toplamda 6 bo5 seri henüz oynanmadı, son eşleşme hariç her biri yeni bir programa giriyor.

2022 LPL Bahar Mevsimi playoffları, 12 Nisan’da Top Esports’un Victory Five ile karşı karşıya gelmesiyle devam edecek. Bir gün sonra, dördüncü turun ikinci maçı oynanacak ve JD Gaming, RNG ile karşılaşacak.

20 Nisan Çarşamba günü yapılması planlanan ikinci yarı final ile büyük finalin de aynı hafta, muhtemelen hafta sonu oynanması bekleniyor. Ancak böyle bir program, şampiyonların 10 Mayıs’ta başlayacak MSI 2022’ye hazırlanmak için üç haftadan daha az zamanları olacağı anlamına geliyor. Takımın ayrıca etkinliğin yapılacağı Güney Kore’nin Busan kentine seyahat etmesi bir veya iki gün sürecek.


Kaynak

0
0
0
0
0
30
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish