Haberler

Acend antrenmanlarını Kiles olmadan yapıyor!

Birçok kaynağın 28 Mart’ta Dot Esports’a verdiği bilgiye göre, Avrupa organizasyonu Acend, VALORANT kadrosunda Vlad “Kiles” Shvets olmadan antrenman yaptı.

Acend, potansiyel bir kadro değişikliğini test etmek için yeni oyuncularla antrenman yaptığından, Kiles’ı yedek bırakma veya serbest bırakma kararı henüz vermedi.

Birden fazla kaynağa göre Acend bugün Wave Esports yedek oyuncusu Yiğithan “DeepMans” Kesici ve Team BDS oyuncusu David “Fizzy” Figueiredo ile antrenman yaptı. Kiles bugünkü antrenmanda yoktu.

Acend, 23 Mart’ta yapılan duyuruya göre, oyun içi lideri Santeri “BONECOLD” Sassi’nin yedeğe çekilmesiyle büyük bir kadro değişikliği yaptı. BONECOLD, seçeneklerini değerlendirmeye devam ederken organizasyonla sözleşmesi devam ediyor.

Hem Kiles hem de BONECOLD, geçen Aralık ayında Champions kupasını kaldıran Acend’in VALORANT kadrosunun bir parçasıydı. 12 Aralık’taki büyük finalde Gambit’i yendiler ve 350.000 dolarlık büyük ödülü kazandılar.

Champions’daki zaferden bu yana, Acend büyük bir düşüş yaşadı. Dün sona eren 2022 EMEA Challengers’ın ilk etabında Acend, B Grubunu beşinci olarak bitirdikten sonra playoff etabına giremedi.

Acend grup maçlarında Guild, Fnatic ve BBL Esports tarafından mağlup edildi ve bu onları tabloda 2-3lük bir şoka ugrattı. Bu, Acend’in gelecek ayki yılın ilk uluslararası turnuvasına katılma hakkını alamamasını sağladı.

Acend’in yerine Team Liquid, Fnatic ve G2 Esports, İzlanda’nın Reykjavik kentinde 11 Nisan’da başlayacak olan VCT Masters’a katılacak.


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR