E-SPOR Genel Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Gambit ve Virtus Pro, PGL Antwerp Major’dan men edildi!

PGL, Rus hükümetiyle bağlantılı iki e-spor kuruluşu olan Gambit ve Virtus Pro’nun, yaklaşmakta olan Antwerp CS:GO Major’da markalarını sergilemelerini yasakladı.

Gambit ve VP’yi yasaklama kararı, Avrupa’dan gelen hangi takımların Major’a hak kazanacağını belirleyecek olan PGL Antwerp Major European Regional Major Ranking (RMR) turnuvasının başlamasına 1 hafta kala geldi. Yine de Gambit ve VP oyuncularının, ESL Pro League’in 15. sezonunda yapıldığına benzer şekilde, tarafsız isimler altında oynamayı kabul ettikleri sürece Major turnuvasında rekabet etmelerine izin verilebilir.


Gambit, Rusya’daki en büyük telekom ağlarından biri olan MTS’ye aittir ve hissedarlarından biri milyarder Vladimir Yevtushenkov’dur. VP ise Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana Avrupa Birliği (AB) tarafından yaptırım uygulanan Rus devlet sigorta şirketi Sogaz tarafından yönetiliyor.

Artık PGL ve Valve, Gambit ve VP organizasyonlarının Major turnuvasına katılmasını yasakladığına göre, oyuncularının Major turnuvasında tarafsız bir adla rekabet etmesine izin vermek veya yasaklamak onlara kalmış. Gambit ve VP’nun CS:GO kadrolarının ESL Pro League 15. sezonunda sırasıyla Oyuncular ve Yabancılar etiketleri altında oynamasına izin veriliyor.

Virtus Pro, PGL Antwerp Major Europe RMR A’daki 16 takımdan biri, Gambit ise Europe RMR B’ye katılıyor. RMR A 17 Nisan’da, RMR B ise 21 Nisan’da başlayacak.

Kaynak

0
0
0
0
0
3
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish