Oyun Rehberler

Zelda Tears Of The Kingdom Baharatlı Biber Konumları ve Baharatlı Biberler Nasıl Yetiştirilir?

Zelda: Tears Of The Kingdom Baharatlı Biber Konumları ve Baharatlı Biberler Nasıl Yetiştirilir?

Baharatlı Biber muhtemelen The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’daki en önemli eşyalardan biridir. Bunlardan tek bir tanesi, oyunun belirli alanlarında hayatta kalmak veya ölmek arasındaki farkı belirleyebilir. İşte Zelda: Tears of the Kingdom’da daha fazla Baharatlı Biber toplamanıza yardımcı olacak rehberimiz.

Zelda: Krallığın Gözyaşları oyununda Baharatlı Biber nasıl yetiştirilir
Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Baharatlı Biber eşyasının özel bir kullanımı vardır: sıcaklık ve esasen sert soğuk havalara karşı direnç kazanırsınız. Bu mekaniği çok yakında Great Sky Island başlangıç bölgesini keşfederken öğreneceksiniz. Gutanbac Tapınağı’na giden karla kaplı bölümlerde sıcaklık düşer ve Link’in titremesine neden olur. Ardından, sadece birkaç saniye içinde sağlığı yavaşça tükenir.


İlginizi çekebilir: Zelda Hakkında İçerikler


Bununla birlikte, birkaç dezavantajı var. İlk olarak, etrafta dolaşırken bu bitkilerden sadece birkaçını bulacaksınız. Daha sonra, çok daha sonra, dondurucu sıcaklıklara sahip bölgelere gideceksiniz (yani Hebra’nın tamamı ve Gerudo’nun bazı kısımları). Bu durum, soğuğa dayanıklı yiyeceklere ihtiyaç duyduğunuz ancak Baharatlı Biberlerin nerede olduğunu unuttuğunuz bir duruma yol açabilir.

Zelda: Tears Of The Kingdom Baharatlı Biber Konumları ve Baharatlı Biberler Nasıl Yetiştirilir
Zelda Tears Of The Kingdom Baharatlı Biber Konumları ve Baharatlı Biberler Nasıl Yetiştirilir

Neyse ki The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’da daha fazla Baharatlı Biber toplamak için daha hızlı bir yöntem var. İlk olarak, Purah Pad Kamera ve Sensör+ yükseltmelerini edinmelisiniz. Bunlar, Lookout Landing’de tanışacağınız bir araştırmacı olan Robbie’den gelir. İlki size Uçurum’da verilir ve ikincisi biraz sonra Hateno Köyü’nde verilir. Purah Pad Kamera ve Sensör rehberimizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şimdi, bunlara sahip olduğunuzu varsayarsak, işte yapmanız gerekenler:

  • Herhangi bir Baharatlı Biber bulun – Büyümekte olan herhangi bir Baharatlı Biber bulun veya daha iyisi envanterinizden bir tane bırakın.
  • Fotoğrafını çekin – L düğmesini basılı tutun ve Kamera işlevini seçin. Baharatlı Biber isim levhasının göründüğünden emin olun, ardından fotoğraf çekmek için A düğmesine basın. Daha sonra Compendium’unuza eklenmelidir.
  • Dünya haritanızı açın ve Sensörün Özeti’ni açmak için Y düğmesine basın. Malzeme seçeneklerine göz atın ve Baharatlı Biberi seçin. Bu, öğeyi aktif Sensör hedefiniz yapar.

Bunu aklınızda tutarak, ekranınızın sağ alt köşesinde radar ayrıntılarını göreceksiniz. Bu size düğümün/çiftlik yapılabilir noktanın genel yönünü söyleyecektir. Ayrıca yaklaştıkça daha hızlı bipleyen bir ping sesi duyacaksınız.

Oradan, Zelda: Tears of the Kingdom Spicy Pepper öğelerini toplamak için etrafta dolaşın. Ancak bu sefer, yol boyunca size yardımcı olan Sensör var. Gutanbac Tapınağını çevreleyen alan, en fazla düğüme sahiptir ve sadece birkaç dakika içinde bunlardan yaklaşık 30 tane elde etmenizi sağlar. Merkez bölge ve Hyrule’daki bazı noktalar gibi başkaları da var. Bu tür kaynakların oyun içinde birkaç gün geçtikten sonra yeniden ortaya çıkacağını unutmayın.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da Baharatlı Biberleri açık ateşte kızartmak yerine yemek yapmak için bir tencerede pişirmek isteyeceğinizdir. Baharatlı Sote Biber (yani bunlardan bir ila beş tane) veya Baharatlı Biberli Biftek (yani bir tür etle birlikte) daha fazla şifa ve daha uzun sıcaklık süresi sağlayacaktır.

Son olarak, daha fazla soğuk direnci sağlayabilen başka iksirler ve eşyalar da vardır. Bunlara örnek olarak Rito ve Gerudo’daki satıcılar tarafından satılan çeşitli zırh parçaları olan Arkaik Sıcak Greaves verilebilir. Bunları Baharatlı Biber yiyeceği ile birlikte kullanarak en sert dondurucu soğuklardan bile korunabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir