Oyun Rehberler

Zelda Tears Of The Kingdom Tüm Yetenekler

Zelda Tears Of The Kingdom Tüm Yetenekler. Bu yetenekleri The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’da elde edebileceksiniz.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom yetenekleri arasında biraz kendin yap (DIY) işçiliği ve element güçleri bulunur. Seferde ilerledikçe bunları keşfedecek ve kilidini açacaksınız. İşte Zelda: Tears of the Kingdom’daki tüm yetenekler konusunda size yardımcı olacak rehberimiz.

DIY crafting via the Ultrahand

Ultrahand, seferin başlarında alacağınız bir araçtır. Temel olarak, savaş, keşif veya bulmaca çözme amaçlı çeşitli nesneler ve araçlar yaratabileceğiniz ana işleve sahiptir. Çoğu, Great Sky Island başlangıç alanındaki Tapınakları temizlerken açılır. Bunlara L düğmesini basılı tutarak erişilebilir.

Ultrahand Grab and Attach

Ultrahand’in temel işlevi budur. Nesneleri tutabilir, döndürebilir, kaldırabilir, hizalayabilir ve ekleyebilir, esasen şık, kullanışlı veya düpedüz akıllara durgunluk veren bir şey yaratabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Zelda Hakkında İçerikler


Fuse

Fuse mekaniği bir yakın dövüş silahı veya kalkan seçmenizi sağlar. Daha sonra bunu belirli bir malzeme veya hatta başka bir silah/kalkan ile birleştirebilirsiniz. Örneğin, diyelim ki tahta bir sopanız var. Bu sadece üzücü, değil mi? Ancak, hasarını artırmak için daha güçlü bir malzeme veya başka bir silahı, örneğin bir kılıcı birleştirebilirsiniz. Ayrıca enerji ışınları yayan kalkanlar veya sırıklı silahlara bağlı sırıklı silahlar gibi daha saçma kombolar da deneyebilirsiniz.

Autobuild

Autobuild’i Ultrahand’i kullanmanın daha hızlı bir yolu olarak düşünün. Yeteneğin kendisi diğer DIY seçeneklerinden farklıdır, çünkü Derinlikler / Uçurumlar görev zincirinden geçerek öğrenilir. Oradan, belirli bir patronla birkaç kez savaşmanız gerekecek. Her dövüş sizi bir Şema veya yeni bir Otomatik İnşa tasarımı ile ödüllendirir.

Aynı şekilde, oluşturduğunuz nesnelerin ve araçların daha sonra kullanmak üzere kaydedildiği “geçmiş” ve “favoriler” sistemlerini de deneyebilirsiniz.

Utility effects

Bu yardımcı efektler öncelikle çapraz geçiş ve bulmaca çözme için kullanılır. Ayrıca Büyük Gökyüzü Adası’ndaki Tapınaklar aracılığıyla da elde edilirler. Diğer Zelda: Tears of the Kingdom yeteneklerine benzer şekilde, bunlara erişmek için L düğmesini basılı tutmanız gerekir.

Ascend

Ascend, Link’in daha yüksek alanlara ulaşmak için yükselmesini sağlar. Temel olarak, dik durmanız ve alçak bir tavan, asılı çıkıntı, kare blok veya bir sütunun alt ucu gibi birkaç metre üstünüzde sağlam bir bölüm olması gerekir.

Yükselme yeteneğini seçtiğinizde, hedef konum geçerliyse yeşil bir işaret görmelisiniz. Link daha sonra, o bölümün en tepesine ulaşana kadar maddenin içinde yüzüyormuş gibi katı nesnelerin içinden geçecektir.

Recall

Recall, kullanabileceğiniz bir başka şık numaradır. Temel olarak, bir nesneyi (bir yaratık/düşman değil) hedefleyerek konumunu veya yönünü sıfırlamanızı sağlar. Örneğin, diyelim ki yüksek bir çıkıntıdan düşen bir blok var. Link düşmesini bekleyebilir, üstüne tırmanabilir ve sonra Geri Sar’ı kullanabilir. Bu, konumunu sıfırlıyormuş gibi bloğun yükselmesine neden olur, böylece Link geldiği çıkıntıya ulaşabilir.

Zelda Tears Of The Kingdom Tüm Yetenekler

Sage summons and elemental powers

Bu Zelda: Tears of the Kingdom yetenekleri Sage yoldaşlarından gelmektedir. Temel olarak, oyundaki her ana bölge, o belirli bölümde size yardımcı olan önemli bir karaktere sahiptir. O bölgedeki ana görevi bitirdiğinizde, yoldaş bir Gizli Taş kazanır ve siz yolculuğunuza devam ederken güçlerini ödünç verebilirler.

Herhangi bir zamanda birden fazla yardımcı yetenek de aktif olabilir. Dahası, Ultrahand DIY ve yardımcı efektlerin aksine, bu Zelda: Tears of the Kingdom yetenekleri veya yardımcı güçleri, bir karakterin yanına gidip A düğmesine basarak yerde etkinleştirilir.

Her halükarda, Zelda: Tears of the Kingdom’da yoldaşlardan gelen yeteneklerin aktivasyon sistemi biraz garip gelebilir. Bunun nedeni Link’in dostlarının amaçsızca etrafta koşturmayı sevmeleridir. Birkaç istisna dışında, sadece bir gücü etkinleştirmek için onları kovalamak oldukça zor olabilir.

Sage of Wind

Bu, yoldaşın bir rüzgar esmesini sağlar. Savaşta, daha küçük düşmanları geri püskürtebilir. Süzülürken bir hız patlaması kazanmanıza izin verdiği için keşif ve geçiş için harikadır.

Sage of Lightning

Bu, etrafınızda parlayan bir alan oluşturur ve sonunda daha geniş bir alanı kapsar. Daha sonra güçlü bir yıldırım saldırısı başlatmak için bir ok atabilirsiniz.

Sage of Water

Bu, Link’i çevreleyen bir su kabarcığı yaratarak herhangi bir kaynaktan gelen bir hasar örneğini ortadan kaldırır. Aynı şekilde, sizi yavaşlatan pislikleri de temizleyebileceksiniz. Ve elbette, daha sıcak bir iklime sahip bölgelerde serinlemenin bir yoludur.

Sage of Fire

Bu, yoldaşın fırlatılmadan önce bir top haline gelmesine neden olur. Bir düşmanı hedef alırsa, geri savrulur ve biraz ateş hasarı alır. Bu aynı zamanda kırılabilir taş ve cevherler üzerinde de kullanılabilir. Son olarak, bir araca binerken bu her zaman aktiftir.

Sage of Spirit

Beşinci ve son Sage yoldaşı oldukça sürprizli, bu yüzden burada spoiler vermek istemiyoruz. Elde ettiklerinde oyuncuların muhtemelen “vay be!” diyeceğini tahmin ediyoruz.

Zelda Tears Of The Kingdom Tüm Yetenekler

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir