Haberler

8 yıl sonra Rust bir görev sistemine kavuşuyor

7 Ekim’den itibaren NPC’ler için görevleri tamamlayabilir ve ödül olarak hurda ve hazine kazanabilirsiniz.

Açık dünya hayatta kalma sanal alanı Rust, Ekim güncellemesinde biraz şekilleniyor. Perşembe günü yayınlanacak olan yeni yamada oyuncular NPC’leri ziyaret edebilecek ve görevleri kabul edebilecek, tamamlayabilecek ve ödüller için teslim edebilecekler.

Facepunch Studios, “Görev sağlayıcıları çoğu güvenli bölgede bulabilirsiniz ve görevleri balık yakalamaktan kereste toplamaktan köpekbalıkları avlamaya ve gizli hazineleri ortaya çıkarmaya kadar çeşitlilik gösterir” diyor. “Bir seferde bir göreviniz olabilir ve bunlar tekrarlanabilir.”

Ödüller genellikle hurda metal ve hazine kutuları şeklinde gelir. Facepunch, bunun sadece görevlerin başlangıcı olduğunu ve şimdi oldukça basit olsalar da sistemin gelecekte genişletileceğini söylüyor. Bu ayki görevler tek kişilik görevler olacak, ancak ortak görevler yapım aşamasında ve teslimat, pusu ve ödül avı gibi PvP görevleri de bir noktada eklenecek.

Görev yapmadığınız zamanlarda, Rust’ın en yeni aracı olan karavan minibüsü ile araba sürebilir ve şekerleme yapabilirsiniz. Kampçıya dört oyuncu sığabilir, depolama alanı ve yemek pişirmek için küçük bir barbekü vardır. Aşağıdaki resim galerisinde de görebileceğiniz gibi, oldukça rahat görünüyor.

Belki de en iyisi, eğer bir oyuncu içeride bir koltuk talep ederse, kampçı bir canlanma noktası olarak hizmet edebilir. Bu, kampçı dünyanın neresine götürülürse götürülsün, o koltuğa doğabileceğiniz anlamına gelir. Karavan modülünü yapmak için 2. seviye bir tezgaha, 175 metal parçaya ve 125 tahtaya ihtiyacınız olacak.

Güncellemeyle gelen diğer değişiklikler: Yaralıyken kapıları açmak için etkileşim tuşunu basılı tutmanız gerekecek, otomatik taretlerinize arkadaşlarınıza ateş etmemesini söyleyebileceksiniz ve atlar daha fazla kaka yapacak (bu sonuncusu kesinlikle daha fazla araştırma gerektirir). Ve Cadılar Bayramı çok uzak değil, bu yüzden 28 Ekim’de Rust’a bazı “ürkütücü olaylar” gelmesini bekleyin.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR