Haberler Korku

Abandoned geliştiricileri oyunun çıkmayacağını dair söylentileri yalanladı!

Blue Box Studios, uzun zamandır beklenen korku oyununun çıkmayacağına dair söylentileri şiddetle yalanladı.

Blue Box Studios, Silent Hill benzeri korku oyunu Abandoned’ın iptal edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Stüdyo oyunu tamamen ortaya çıkarmak ve bir giriş bölümü yayınlamak için planlarını geri çekmek zorunda kaldığını dile getirdi.

Bu haftanın başlarında, hayranların Blue Box’ın Abandoned için planlarını detaylandıran tweetlerinin çoğunu silmesiyle olası bir iptal endişesi ortaya çıktı. Bu, projenin gerçekten bir tür dolandırıcılık olduğu ve oyunun aslında var olmadığı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bir günlük sessizlikten sonra Blue Box, söylentilere Twitter’a gönderdiği bir mesajla yanıt verdi. Stüdyo, oyunun hala geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi, vaat edilen açıklamayı ve sürümü geri çektiği için özür diledi.

Stüdyo, “Abandoned’ın iptal edildiğine dair en son söylentilere gelince, buna cevabımız bu söylentilerin yanlış olduğu” dedi. “Oyunun giriş bölümüyle birlikte Realtime Experience uygulaması ve çevrimiçi kanallar aracılığıyla açıklama üzerinde çalışıyoruz. Bunlar başlangıçta 2022’nin ilk çeyreği için planlanmıştı, ancak geliştirme yol haritamızı hafife aldığımız için maalesef henüz hazır değiliz. Bu nedenle, oyunu erteledik. Abandoned: Prologue kararlı, iyi ve hazır olduğunda yayınlayacağız.”


PC Gamer’a gönderilen bir e-postada Blue Box, Abandoned: Prologue’un “bir demo değil, bağımsız bir oyun” olduğunu açıkladı. Ayrıca Abandoned ve Prologue’un henüz bir çıkış hedefi olmamasına rağmen PC için de geliştirildiğini doğruladı.

Stüdyo, “Abandoned, PS5 ve PC için bağımsız olarak geliştiriliyor” dedi. “PC versiyonu için henüz bir ETA’mız yok.”

İlginç bir şekilde stüdyo, PC sürümünün Steam’de yayınlanmayacağını, ancak Epic Games Store aracılığıyla “büyük olasılıkla” piyasaya sürüleceğini söyledi. Ayrıca, stüdyonun Abandoned’ın planlanan tam açıklamasının adı olan ve muhtemelen Silent Hills’in “oynanabilir fragmanına” benzeyen, planlanan Realtime Experience’ın PS5’e özel olacağını söyledi.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR