Haberler

VCT Masters Reykjavik grupları açıklandı!

Riot Games ve VALORANT espor ekibi, bugün VCT Masters Reykjavik’in gruplarını ve grup aşamalarını resmi olarak duyurdu. Team Liquid, OpTic Gaming, KRÜ Esports, Fnatic ve diğerleri için açılış maçı eşleşmelerini açıkladı.

A Grubu Fnatic, Ninjas in Pyjamas, DRX VS ve ZETA DIVISION’dan oluşuyor. DRX ve ZETA, Asya süper güçlerinin savaşında ilk kez buluşacak ve DRX, Vision Strikers markasından uzaklaştığından beri uluslararası ilk çıkışını yapacak.

B Grubunda OpTic, XERXIA, KRÜ ve Liquid bulunuyor. Liquid, FPX’in katılamamasının ardından davet aldı ve kanıtlayacak çok şeyi var. LATAM’ın(Latin Amerika) KRÜ Esports’una karşı Championsdan bir rövanşla turnuvaya başlayacaklar. Başka bir Champions 2021 grup aşaması rövanşı, OpTic ve XERXIA (eski adıyla X10) arasında gerçekleşecek.

İki grubun her birinden ilk iki takım, grup aşamasından çıkarak, ana bölgelerden en iyi takımların beklediği playofflara geçecek: The Guard, G2 Esports, Paper Rex ve LOUD.

Grup aşaması resmi olarak 10 Nisan Pazar günü başlayacak, 13 Nisan Çarşamba günü sona erecek ve ertesi gün playofflar başlayacak. Playofflar, 24 Nisan Pazar günü yapılacak bo5’lik büyük finalle sonuçlanacak çift eleme grubuyla gerçekleşecek. Tam program ise henüz açıklanmadı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir