Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Activision cevapladı! Call of Duty: Warzone mobile gelecek mi?

Windows, Xbox ve PlayStation konsollarını destekleyen popüler battle royale oyunu Call of Duty: Warzone mobile gelecek mi?sorusu gündemdeki yerini koruyor. Oyun bilindiği gibi 2019 yılında yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare’ın bir parçası olup, oynamak için satın alınması da gerekmiyor.

Infinity Ward & Raven Software ortaklığıyla geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan Call of Duty: Warzone’un mobil cihazlara gelip gelmeyeceği belli oldu. Activision, Warzone’un akıllı telefonlarda oynanabilen bir sürümü üzerinde çalıştığını açıkladı. Şirket bu konuda resmi internet sitesinde iş ilanları yayınladı.

Call of Duty: Warzone mobile ne zaman çıkacak?

Activision web sayfasında yaptığı açıklamada, “Call of Duty: Warzone’un heyecan verici, akıcı ve dolu dolu aksiyonunu, oyuncuların hareket halindeyken de deneyimlemelerini sağlayacak tamamen yeni, AAA kalitesinde bir mobil deneyim yaratıyoruz.” sözleriyle Warzone mobile oyunu için resmen yeşil ışık yaktı.

Şirket somut bir tarih vermezken, ne yazık ki Call of Duty: Warzone Mobile’ın özellikleri hakkında da bilgi paylaşmadı. Warzone özünde oyuncuların hayatta kalan son kişi olmaya çalıştığı battle royale türünde olan bir yapım.

Mobil sürümünde sadece diğer oyunculara karşı mı oynanabilecek yoksa Fortnite’taki gibi platformlar arası mı oynanacak, şimdilik belli değil.

Activision ayrıca “Mühendislik, tasarım, sanat, pazarlama ve daha fazlasına kadar, birinci sınıf mobil oyun deneyimi sağlamak üzere ekiplerimizde görev alacak oyun yapımcıları, tutkulu hayranlar ve gerçekten harika insanlar arıyoruz” diyerek Call of Duty: Warzone mobile için iş ilanı da paylaştı. Başvurular web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Bu arada efsanevi MMORPG serisi Warcraft da mobile gelecek. Blizzard’ın açıklamasına göre kullanıcılar 2022 yılı içinde Warcraft Mobile oyununa kavuşacaklar. Mobil cihazlara gelmesini istediğiniz oyunlar neler?

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR