Haberler

Lightyear Frontier, Xbox Games Showcase Etkinliğinde Tanıtıldı

Bağımsız geliştiriciler Frame Break ve Amplifier Game Invest tarafından geliştirelen açık dünya çiftçilik simülasyonu oyunu olan Lightyear Frontier, Xbox ve Bethesda’nın 2022 Games Showcase’inde görücüye çıktı. Yabancı bir gezegende geçen Lightyear Frontier, çevrimiçi co-op moduyla dört oyuncuya kadar arkadaşlarınızla birlikte oynama fırsatı sunuyor. Oyuncular dev makinelerle nefis fütüristik yöntemlerle ekin yetiştirebilirler. Lightyear Frontier’da mevcut olan tek aktivite çiftçilik değildir, oyun içerisinde bir sürü keşif ve deney barındırıyor.

Oyunun fragmanı, isimsiz bir gezegende garip ve güzel bir çiftliğe göz atarken, oyuncuların bir sırra rastlayacağını ve oyunun anlatacak bir hikayesi olduğunu gösteriyor. Oyunun resmi web sitesine göre, oyuncuların uzaylı mahsullerini ekecekleri dünya “geçmişi olan bir gezegen”. Oyuncular, bir zamanlar gezegende yaşayan, ancak o zamandan beri ortadan kaybolan eski bir uygarlığın kalıntıları etrafında dönen bir gizemi çözecek. Oyuncular, bu varlıkların kim olduğunu ve onlara ne olduğunu keşfetmekle görevlendiriliyor.


Oyunun henüz belirli bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, 2023 Baharında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve lansman gününde Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için Game Pass’te mevcut olacak. Bu arada oyun Steam istek listelerine eklenebilir ve erken erişim sürümünün yakında duyurulması bekleniyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR