E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Apex Legends E-spor sahnesi 2 yıllık aranın sonunda LAN’a geri dönüyor!

Profesyonel Apex Legends sahnesi, uzun zamandır beklenen yüz yüze rekabete dönüşünü 29 Nisan Cuma günü hafta sonu için Stockholm, İsveç’te 1 milyon dolarlık bir LAN Turnuvası ile yapıyor.

Turnuva, Pro League’in ikinci bölümünü tamamlayacak ve beş bölgeyi bir araya getirecek: APAC Kuzey, EMEA, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve APAC Güney. APAC Kuzey, Kuzey Amerika ve EMEA’dan on takım etkinliğe katılmaya hak kazanacak.

Birinci olan takım eve 250.000 $ ‘lık bir ödül alacak. İkinci takım 150.000 dolar, üçüncü takım 100.000 dolar kazanıyor. Final lobisine katılmaya hak kazanan tüm takımlar bir miktar nakit ödül alacak. Yirminci sıradaki takım, çabaları için 9.000 dolarlık bir maaş çeki kazanacak.

Turnuva 29 Nisan Cuma günü grup aşamasıyla başlayacak ve ardından 30 Nisan Cumartesi günü çift eleme formatına geçecek. Sadece 1 Mayıs Pazar günü son lobiye grup aşamasından en iyi 20 takım yükselecek. Turnuvanın Şampiyonunu belirlemek için final günü Maç Puanı formatında mücadele edilecek. Etkinlik, devam eden pandemi nedeniyle seyircisiz oynanacak.

Pro Apex’in uluslararası LAN turnuvasının heyecanını en son Eylül 2019’da Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen 500.000 $’lık Sezon Öncesi Daveti’nde yaşadı. 2020 için daha birçok LAN etkinliği planlandı, ancak bunlar iptal edilmek zorunda kaldı. Şimdi 2 yılın ardından Apex sahnesi geri dönüyor ve hepimiz heyecanla bu turnuvayı bekliyoruz…

Kaynak

0
0
0
0
0
1
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish