Haberler Oyun

Hogwarts Legacy’nin tartışılması tamamen yasaklandı

Hogwarts Legacy‘nin tartışılması tamamen yasaklandı. Büyük oyun forumu Resetera ekibi, oyun için promosyon malzemeleri üzerindeki mevcut yasağı genişletti.

En büyük çevrimiçi oyun forumlarından biri, Hogwarts Legacy ile ilgili herhangi bir tartışmaya ev sahipliği yapmayacağını söyleyerek daha önce verilmiş bir yasağın kapsamını genişletti.

Resetera daha önce Hogwarts Legacy tanıtımıyla ilgili yeni gönderileri yasaklayarak kullanıcıların fragmanlar ve diğer vitrinler hakkında yeni tartışmalar başlatmasını engellemişti. Bunun yerine, tüm bu konuşmalar devam eden tek bir ileti dizisiyle sınırlıydı.

Bununla birlikte, dün gece bir gönderide, forumun genel müdürü, “mod ekibi, Hogwarts oyununun tanıtımına yönelik önceki yasağımızı oyunun kendisini içerecek şekilde genişletmeye karar verdi” dedi ve sitede “bu oyunun tartışılmasına” izin verilmedi.

Gönderi aynı zamanda mod ekibinin kararını da özetliyor ve “Rowling tarafından öne sürülen sorunları ve söz konusu oyunu özetlemeye başladık her seferinde Rowling’in olduğu basit gerçeğine geri döndüğümüzde Zengin ve ünlü bir birey olarak translara zarar verecek yasalar için aktif olarak baskı yapıyor.”

Resetera ekibinin kararı, oyunla ilgili bir dizi protestonun en sonuncusu ve çoğu doğrudan Rowling’in görüşleriyle ilgili gibi görünüyor. Steam’de, kullanıcı etiketleri ‘transfobi’ ve ‘psikolojik korku’ gibi terimleri içerecek şekilde değiştirildi; oyunun oyuncu kadrosunun açıklanmasının ardından, bir aktör, oyunda yer alma kararları nedeniyle tepkiler aldıktan sonra transları destekleyen bir açıklama yaptı; ve bir aktivist, insanları oyunun maliyetini bir trans hayır kurumuna bağışlamaya teşvik ederek 24 saat içinde 5.000 dolardan fazla para topladı.

Tabiki transfobiyi kınıyoruz. Fakat Hogwarts Legacyinin bir suçu olduğunu düşünmüyoruz. Bu konuda forum etkinliğinde bulunmak isterseniz buyrun TGSC

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir