Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Call of Duty anti-cheat sistemi, temiz oyuncuları hile kullananlara karşı görünmez yapıyor!

Yeni bir blog gönderisinde, Call of Duty’nin Ricochet anti-cheat sisteminin arkasındaki geliştiriciler, temuz oyuncuları hile yapanlara karşı görünmez kılan yeni bir “gizleme” özelliğinin ana hatlarını çizdiler. Bu özellik hile yapanların, kullanıyor olabilecekleri herhangi bir yasa dışı yazılımdan bağımsız olarak, bir maç sırasında diğer oyuncuların rekabetini etkilemesini imkansız hale getirecek.

Blog yazısında, “Karakterler, mermiler, hatta temiz oyunculardan gelen sesler bile hile kullananlar tarafından algılanamayacak” deniyor. Yeni gizleme özelliği, başka bir anti-cheat özelliği olan Damage Shield ile birlikte sunuluyor. Damage Shield, hilecinin mermilerinin diğer oyunculara zarar vermesini engeller.

Team Ricochet şu anda gizleme özelliğini yalnızca detaylandırıyor olsa da, bu özellik Twitter’da yayınlanan bir video aracılığıyla Call of Duty: Warzone anti-cheat yazılımında Şubat ayının ortasından beri mevcut görünüyor.

Call of Duty geliştiricileri, son aylarda on binlerce hileciyi yasakladı ancak blog yazısı, bu yeni anti-cheat özellikleri mevcutken hilecilerin oynamaya devam etmesine izin vermenin, “hile davranışını belirlemek için gerekli olan verileri [toplayabileceği]” anlamına geldiğini gösteriyor. Ayrıca oyuncuları hile tespit özelliklerini iyileştirebilmesi için hile yapanları manuel olarak bildirmeye devam etmeye teşvik ediyor.

Ricochet’in PC’lerde yerel olarak çalışan çekirdek düzeyindeki anti-cheat yazılımı daha önce Warzone için mevcuttu, ancak blog gönderisine göre şimdi Vanguard’da geliyor. Eurogamer, anti-cheat sisteminin her iki Call of Duty oyununda uzun süredir mevcut olan bir sunucu tarafı bileşenine sahip olduğunu belirtiyor.

Blog gönderisinde Team Ricochet, son büyük güncellemesinden bu yana (90.000 hesap yasaklanmıştı) 54.000 hesabı daha yasakladığını doğruladı. Ayrıca Team Ricochet, yasaklanan oyuncuların skor tablolarından silineceğini bildirdi.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR