Haberler

IEM Katowice, Rusya-Ukrayna gerginliğine rağmen devam edecek

Intel Extreme Masters, Twitter üzerinden IEM Katowice’nin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline rağmen devam edeceğini duyurdu. ESL durumu izlemeye devam edecek, ancak şu an itibariyle olayla ilgili hiçbir şey değişmedi.

Çarşamba günü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus birliklerine Ukrayna’yı işgal etmeye başlamaları talimatını verdi. Savaşın jeopolitik sonuçları çok uzaklara uzanıyor ve çatışmadan etkilenen espor profesyonellerini içeriyor. E-spor topluluğundaki endişeler, ESL’nin IEM Katowice’in şu an için planlandığı gibi devam edeceğini yeniden teyit etmesine yol açtı.

Açıklamada, “Şu anki önceliğimiz, [Ukrayna’daki durumdan] etkilenebilecek oyuncuları ve personeli desteklemektir” denildi. Turnuva Polonya’nın Katowice kentinde yapılsa da, katılan oyuncuların çoğu ve ESL personeli devam eden jeopolitik durumdan doğrudan veya dolaylı olarak etkileniyor. Etkinliğin Counter-Strike: Global Offensive tarafında, kalan altı takımdan dördü(Gambit Esports, Natus Vincere, G2 Esports ve Virtus.pro) Rusya ve/veya Ukrayna’dan oyunculara sahip. Merkezi Kiev’de bulunan Na’Vi geçtiğimiz günlerde kendi açıklamalarını yayınladı. Ukraynalı örgüt, ana odaklarının “sakin kalmaya çalışmak; kendimize, sevdiklerimize ve yardıma ihtiyacı olanlara bakmak” olduğunu söyledi. IEM Katowice’in StarCraft 2 tarafında Rusya veya Ukrayna’dan yarışan herhangi bir oyuncu olmasa da, bir iptal büyük olasılıkla hem CS:GO hem de SC2’yi etkileyecektir. CS:GO playoff’larının 25-27 Şubat tarihleri arasında Katowice’deki Spodek arenasında canlı seyirci önünde gerçekleşmesi planlanıyor. SC2 grup aşaması ve playofflar 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

0
0
0
0
0
6
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish